Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 2

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

Українська держава, зі свого боку, конституційно заявила про сприяння закордонним українцям у задоволенні їх національно-культурних та мовних потреб.
Тому актуальним постає питання дослідження формування й розвитку взаємовідносин (як усього комплексу взаємозв’язків, взаємовпливів) Української держави і закордонного українства у процесах українського державотворення та механізмів їх забезпечення.
Оскільки головним суб’єктом у взаємовідносинах із закордонним українством виступає держава, то в дисертації використані основні положення наукових праць Т.Аквінського, Арістотеля, Платона, І.В.Ф.Гегеля, М.Вебера щодо феномена держави, її функцій, механізмів діяльності.
Теоретико-методологічну основу дослідження розвитку українських національно-державницьких відносин становлять праці М.Бердяєва, В.Вин-ни-ченка, Б.Грінченка, М.Грушевського, Д.Дорошенка, М.Драгоманова, М.Косто-марова, В.Липинського, І.Лисяка-Рудницького, Б.Рудницького, І.Франка, П.Чубинського та інших відомих українських учених і державних діячів.
Вивченню проблем розбудови Української держави велику увагу при-діляють сучасні українські науковці. На підтвердження цього можна по-слатись на праці М.Вівчарика, М.Жулинського, В.Князєва, В.Кременя, С.Кульчицького, І.Кураса, В.Литвина, В.Лугового, О.Мироненка, Н.Нижник, О.Пріцака, В.Ребкала, Ю.Римаренка, В.Смолія, В.Ткаченка, П.Толочка, В.Шаповала, В.Юрчишина та інших.
Етнонаціональні питання українського державотворення, ті або інші їх аспекти та особливості, які впливають на взаємовідносини, вивчаються в працях В.Андрущенка, О.Антонюка, М.Бугая, Є.Головахи, Я.Дашкевича, В.Ігнатова, І.Кревецького, В.Кубійовича, П.Магочія, О.Майбороди, О.Макара, М.Ма-рунчака, В.Маруняка, П.Масляка, В.Микитася, Т.Нагулка, С.Наріжного, Г.Они-щенка, В.Панібудьласки, В.Парсаданової, А.Петрика, Б.Попова, О.Ра-фа-ль-ського, М.Рябчука, Р.Сербина, В.Сергійчука, Р.Чілачави, А.Шевченка, М.Шульги, Н.Шульги.
Щодо іншої сторони взаємовідносин – закордонного українства, то процеси, які відбуваються в його середовищі, вивчені в працях Ф.Заставного, В.Євтуха, К.Кейданського, В.Маркуся, А.Пономарьова, В.Трощинського.
Вагомий внесок у дослідження впливу умов країн перебування на становище українців, його ставлення до України внесли: І.Винниченко – щодо українців Білорусі, Молдови, Словаччини, Литви; В.Леонюк – українців Білорусі; В.Наулко – українців пострадянських країн; А.Попок – українців Росії, Румунії, Казахстану, країн Балтії; В.Карпенко – Казахстану; Г.Хлипенко – Киргизстану.
Українство Канади, США та низки країн Західної Європи достатньо вивчене в працях Ю. Бачинського, Е.Сміта, А.Фігус-Ралько та інших.
Важливі аспекти життя української діаспори висвітлювали Н.Биховець, Ю.Валуєв, М.Василик, Н.Карпова, П.Кравчук, Т.Кузьо, М.Лендьєл, В.Лис, В.Маркович, О.Соколик, В.Строй, І.Тацюк, К.Чавага, А.Чирва, М.Чубук, А.Шлепаков, В.Якимець.
Однак поки що оптимальної моделі взаємовідносин Української держави з українською спільнотою за кордоном не вироблено. Про це свідчать процеси, які переживають українці в усіх країнах, і в кожній із них практика дає ма-теріали для аналізу й наукового осмислення їх взаємовідносин з батьківщиною.
Концептуальне теоретико-методологічне дослідження механізмів взаємо-відносин Української держави й закордонного українства та його участі в державотворенні, яке проведене в дисертації, обумовлене як об’єктивними потребами держави, так і корпоративними та особистими інтересами всіх учасників взаємодії й не мали раніше такого спрямування дослідження.
Загалом, на думку автора, вивченню питань взаємовідносин держави, органів влади з іншими суб’єктами з боку науки було приділено недостатньо уваги. Щоправда, у цьому контексті можна послатися на праці В.Кривцової, А.Леонової, О.Малиновської, В.Тертички, П.Надолішнього, В.Токовенко.
А щодо механізмів державного управління у тих або інших галузях – на до-слі-дження В.Воротіна, М.Жука, О.Ігнатенка, С.Крисюка, А.Крідасова, К.Ли-ньо-ва, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок