Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 20

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 

14. Кожна складова суспільної системи закордонного українства має певні особливості та специфіку, трансформується разом з корінними етносами та націона-льними меншинами країн перебування у сучасні правові, виробничі, соціальні, побутові відносини, бере участь у процесах державотворення, політичному та громадському житті і несе на собі відбиток менталітету населення країн перебування.
Одночасно становлення української державності, становище її громадян, рівень життя, політичні події справляють вплив на закордонне українство. Успіхи України на міжнародній арені, у політиці, економіці, вирішенні со-ціальних питань додають йому оптимізму.
15. Дослідження процесів розвитку української національної ідеї у закордонному українстві і емпіричного матеріалу вказує, що закордонні українці у різних аспектах трактують і сприймають її як спрямовану на розвиток Української держави, хоча для закордонних українців національна ідея меншою мірою ототожнюється з українською державницькою ідеєю. Незважаючи на інші умови, національна ідея відображає в закордонному українстві самобутність, окремість нації, її відмінності, формується на основі її характерних рис.
Національна ідея позитивно впливає на закордонне українство і формує в його середовищі почуття патріотизму, гордості за належність до української нації.
16. В сучасний період закордонних українців, особливо пострадянських, найбільше цікавлять і турбують суспільно-громадські та соціально-культурні проблеми. В їх середовищі відбуваються процеси реального пошуку шляхів задоволення потреб у галузях освіти, культури, інформації, релігії. До чинників, які найбільш суттєво можуть впливати на їх вирішення, необхідно віднести: розвиток соціально-культурної сфери в Україні до відповідності її рівня європейським і світовим стандартам; рівень міждержавного співробітництва з питань, які належать до соціально-культурної сфери; політику країни пере-бування щодо розвитку освіти, культури, мови, релігії в середовищі національних меншин; здатність до їх розвитку в середовищі самого закордонного українства.
Завдання щодо сприяння закордонному українству ставлять на порядок денний створення за кордоном українських культурно-інформаційних центрів та проведення широкоформатних міждержавних заходів.
17. Сьогодні для України питанням першочергової ваги стає вихід у світовий простір, долучення до Євросоюзу, НАТО, СОТ та інших світових організацій. У сприянні цьому процесу важливим і впливовим фактором є закордонне українство. В такому разі відносини з ним необхідно вибудовувати на такій системі співпраці, механізми управління і саморегуляції якої забезпечували б стійкість зв’язків, здатність зберігатись і розвиватись в умовах глобальних світових змін. Для українців, громадян України необхідною умовою є безпосередня участь у державотворенні, для закордонних українців – всебічне сприяння прогресивним перетворенням. Усвідомлення своїх рівнів відповідальності, визначення свого місця в українських процесах, їх дотримання буде на користь загальній справі.
18. У контексті розвитку взаємовідносин із закордонним українством зростає роль науки у виділенні і систематизації особливостей, які визначають специфіку, своєрідність, найбільш суттєві детермінанти кожної складової закордонного українства, розробці узагальнених рекомендацій щодо оптимізації взаємовідносин на сучасному етапі на основі розвитку управлінських механізмів, визначенні перспектив закордонного українства як динамічної суспільної системи, яка перебуває у стані розвитку та появи нових ознак у взаємовідносинах; розробці критеріїв організаційної діяльності; моделюванні відносин, визначенні можливостей їх екстраполяції на реальні об’єкти, засобів їх верифікації щодо придатності і практичної цінності.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ АВТОРОМ ПРАЦЬ
ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
Монографії
1. Вдовенко С.М. Закордонне українство в національному державо-творчому процесі: Монографія. – Чернігів: Вид-во ЧДТУ, 2004. – 209 с.
 
Статті у наукових фахових виданнях
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок