Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 3

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Мерзляк, О.Мордвінова, Я.Радиша, Ю.Сурміна, А.Ткаченка, В.Цвєткова, С.Чукут.
Враховуючи висновки дослідження взаємовідносин в інших галузях та сферах, можна стверджувати, що для успішного розвитку взаємовідносин Україн-ської держави і закордонного українства необхідно, насамперед, виявити головні чинники, які впливають на їх становлення.
На думку автора, такими є формування сучасних організаційних та договірно-регуляторних механізмів. До періоду здобуття незалежності мова могла йти про їх однобічність та обмеженість. Організаційні механізми діяли в основному в середовищі закордонного українства за необхідності забезпечення власної життєдіяльності та духовних потреб, а договірно-регуляторні – у межах законодавчого поля країн перебування.
Сучасний період означений як новими потребами, так і можливостями.
Мається на увазі те, що Україна як незалежна держава створює зако-нодавство та організаційно-управлінські структури для розвитку відносин із співвітчизниками за кордоном. І, що не менш важливо, впливає на їх становище на основі формування договірної бази та безпосередньої участі в діяльності міжнародних організацій.
Не меншу актуальність має вивчення та узагальнення організаційної практики вирішення національних питань у самому закордонному українстві та країнах перебування українців. Проживаючи переважно у більш політично й соціально розвинутих системах, українці мають реальний досвід формування громадянського суспільства, створення демократичних інституцій.
У зв’язку з тим, що взаємовідносини відбувається на міжнародному, між-державному, регіональному й місцевому рівнях з усього комплексу проблем – історичних, політичних, організаційних, економічних, гуманітарних, конфе-сійних – виникає потреба створення науково-обґрунтованої системи їх регу-лювання на основі всебічного аналізу сутності такого явища, яким є закордонне українство – характерних рис, тенденцій, факторів, принципів розвитку.
Дана дисертація ставить за мету виявити й узагальнити проблеми та ліквідувати прогалини, які мають місце у науковому дослідженні взаємодії Української держави і закордонного українства.
У цьому зв’язку визначена найважливіша ланка дослідження. Найбільшої уваги науковців потребує та частина закордонного українства, яка само-ідентифікується з Україною на основі свідомого чи напівсвідомого відчуття й сприйняття української національної ідеї та здатна до консолідації, створення орга-нізаційних структур і проведення освітньої, культурно-мистецької, інфор-ма-ційної роботи в країні перебування та використання як матеріальних засобів, так і духовного потенціалу для надання допомоги і створення її іміджу.
З огляду на особливості різних частин закордонного українства актуальним є розгляд загальної парадигми розвитку взаємодії Української держави і закордонного українства в конкретному контексті.
На підставі порівняльного аналізу, предметом якого були закордонні українці пострадянських держав, продукуючи ідею важливості всіх частин закордонного українства та обстоюючи необхідність формування концепції взаємовідносин з ним за конкретною країною проживання, автор вважає доцільним і раціональним для розкриття змісту теми за основу взяти українство Республіки Білорусь. З огляду на те, що йому притаманні загальні для українства всіх пострадянських країн ознаки, схожі тенденції й проблеми посткомуністичного періоду. За кількістю воно на пострадянському просторі четверте, тут розташована автохтонна територія Берестейщина, українці в Білорусі жили й будуть жити завжди. Цікавим є досвід співжиття через суміжність територій не тільки з Україною, а й Литвою та Польщею, які нещодавно стали членами Євросоюзу, та Росією, де проживає найбільша українська діаспора. Має місце специфіка політичної та соціально-економічної систем, а також двох державних мов та впливу цих факторів на само-ідентифікацію українців. Врахована думка ряду науковців щодо недостатньої дослідженості природи відносин між діаспорою й країною походження, а також між окремими, розмежованими політичними кордонами, частинами самої діаспори та про недослідженість білоруського українства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок