Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 8

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Використовувалась при викладанні автором курсу лекцій “Зовнішньо-економічні відносини України” в Чернігівському технологічному університеті та на курсах перепідготовки кадрів Чернігівської обласної державної адміністрації за темою “Імідж України у системі державних пріоритетів”.
Публікації. Основні наукові результати дисертаційної роботи опубліковані у монографії “Закордонне українство в національному державо-творчому процесі: ідентифікація, організація, взаємовідносини”, у 24 наукових статтях, 22 з яких у фахових наукових виданнях. Серед публікацій, які додані до дослідження, 2 наукові статті в інших наукових виданнях. Автором зроблено 7 доповідей на науково-практичних конференціях. Загалом за проблематикою дослідження зроблено 32 публікації.
Структура дисертації. Дисертаційна робота складається із вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаних джерел та додатку. Вона викладена на 390 сторінках, містить 8 рисунків, із них 2 у додатках, 7 таблиць, 412 найменувань у списку використаних джерел на 31 сторінці, додаток на шести сторінках.
 
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовується вибір та актуальність теми дисертації, аналізується стан вивчення проблеми, зв’язок дослідження з науковими програмами, розкривається його мета, завдання, об’єкт, предмет, методи, наукова новизна одержаних результатів, їх практичне значення та особистий внесок здобувача, наводяться дані щодо апробації результатів дисертації, публікації, структуру та обсяг.
Перший розділ – “Система – “Українська держава – закордонне українство” як наукова проблема” – містить аналіз основ формування со-ціально-громадської, правової та духовної сутності феномена закордонного українства у його взаємозв’язках та взаємодіях з Україною, розвиток теорії обґрунтування його суспільно-національного значення для українського державотворення, методології дослідження в радянський і сучасний періоди.
Незважаючи на тривале перебування значної частини українського етносу як закордонного, неперервності його розвитку та зв’язків з батьківщиною ще не сформульовані наукові поняття і категорії, які б у повному обсязі описували це явище, характеризували усю сукупність його внутрішніх і зовнішніх ознак та взаємодій.
Враховуючи, що різні сегменти закордонного українського етносу мають різні орієнтації ідеологічного, політичного, конфесійного, мовного характеру, важливо знаходити і посилювати механізми об’єднання, інтеграції, пошуку загальнонаціонального консенсусу на основі спільних інтересів.
Ускладнює дослідження те, що вказана суспільна система не перебуває в полі постійного доступу вітчизняної науки, а науковцями країни перебування вивчаються її параметри не як закордонного українства, а як української національної меншини.
Українська держава ставлення до закордонного українства визначила як до важливої складової національного відродження.
Практика останніх років показує, що повсюдно зростають активність закордонних українців та впливи на українське державотворення у зв’язку зі створенням Української незалежної держави.
Слід підкреслити, що закордонне українство підтримало демократичні процеси в Україні на межі 2004-2005 рр. і готове надавати підтримку в розбудові української державності, сприяти реалізації курсу на євроінтеграцію, зростання рівня життя українського народу.
У дисертації пропонується вирішувати проблеми на основі введення у науковий обіг і практику категорії “взаємності”, заснованій на духовній єдності, почуттях дружби, поваги, довіри, потребі у спілкуванні, бажанні надавати допомогу і одночасно вигідності для України сприяти закордонному українству в задоволенні потреб, стимулювати його участь у формуванні української державності, а з боку українства – сприяти розвитку української державності, інвестувати духовну і матеріальну сферу, лобіювати її інтереси у міжнародних світових і європейських організаціях та країнах перебування, отримуючи від цього матеріальні й моральні дивіденди.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок