Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА / сторінка 9

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
У роботі одним з ключових понять є поняття “закордонне українство”, навколо нього використовуються більш і менш широкі означення – етнос, нація, діаспора, емігранти, національні меншини та інші.
В основу теоретико-методологічних підходів до вдосконалення поняття “закордонне українство” автором покладена наступна теза: для українців, хоч би де вони перебували і ким би за статусом були, важливим є знання і позитивне сприйняття своєї національності, розуміння українського етно-національного розвитку по висхідній до отримання і розбудови Української національної держави.
Питання кого відносити до закордонних українців, тільки тих, хто себе ідентифікує з Україною, чи всіх вихідців з України і сьогодні залишається дискусійним. Автор за основу віднесення до закордонного українства брав походження і самоідентифікацію.
Виходячи з відомих чинників структуризації українського етносу за ознакою території і самосвідомості, пропонується розвиток закордонного українства розглядати у їх зв’язку і залежності, йдучи від найбільш загального або цілісного, до загального, часткового й одиничного. У такому разі найбільш загальним є світове українство і головною ознакою віднесення до нього є походження. Закордонне українство виступає як частина світового, що перебуває за кордоном; далі, як західне і східне; потім – кожної конкретної країни. Такий підхід дав можливість виявити спільні ознаки для всього закордонного українства – патріотичність, ностальгія за батьківщиною, співпереживання, налаштованість на співпрацю та специфіку й особливості українства для кожної країни щодо застосування мовного, культурного, релігійного компонента, що найбільш важливо для конкретизації розбудови взаємовідносин. Врахування антиномічності явищ і процесів у закордонному й незакордонному українстві, відхід від дискурсивності та егалітарності при дослідженні закордонних українців дозволили виявити ознаки, які їх об’єднують (духовні) та ті, які стоять на заваді або таку можливість виключають (матеріальні, адміністративні).
На основі аналізу факторів виникнення, діяльності, а також розпаду і припинення існування низки українських товариств у Республіці Білорусь, Росії, Казахстані, Молдові автором зроблено висновок, що закордонне українство є самоорганізуючою, однак несамодостатньою системою. Удоско-на-лено понятійний апарат відповідно до структуризації за означенням – світового українства, закордонного (західного і східного), етнічного (в Україні і за кордоном), діаспори, автохтонів, а також поділу за мотивами переселення.
Традиційно все закордонне українство називають діаспорою за першо-по-чатковим фактором – насиллям (вигнанням). Однак причина закордонності, в тому числі й українців, не в усіх випадках пов’язана з примусом.
Під етнічним українством часто також мають на увазі українців, які живуть в Україні, забуваючи про етнічність тих, які проживають на етнічних територіях за кордоном.
Вивчення показує, що самоідентифікація відбувається не на основі віднесення себе до української національної меншини країни перебування, а на основі сприйняття себе українцем стосовно країни походження.
У дисертації запропоновано класифікацію українства за основними озна-ками: походження, громадянства, території проживання і політичних систем, ідентифікації, мотивації тощо. На думку автора, поділ українців на закордонних і незакордонних (тих, які живуть в Україні) варто робити за ознакою країни проживання. Закордонні українці – ті, які мають українське походження й самоідентифікуються з Україною, але проживають за кордоном, здебільшого вони є громадянами інших держав. Перше підкреслює українськість, друге – особисту позицію щодо національності, третє – закордонність.
Для українців, які проживають в Україні, країна походження і про-жи-вання збігаються і у внутрішньому вимірі формують їх у ядро титульної нації.
Поділ закордонних українців на східних та пострадянських відбувається за територіальною та політичною ознаками. Східні – ті, які, в основному, проживали у минулому в країнах соціалістичного табору.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНІ ТА ДОГОВІРНО-РЕГУЛЯТОРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ І ЗАКОРДОННОГО УКРАЇНСТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок