Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАБОЛІЧНА ТЕРАПІЯ ПОЛІОРГАННИХ УРАЖЕНЬ ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНОГО ГЕНЕЗУ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

МЕТАБОЛІЧНА ТЕРАПІЯ ПОЛІОРГАННИХ УРАЖЕНЬ ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНОГО ГЕНЕЗУ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Назва:
МЕТАБОЛІЧНА ТЕРАПІЯ ПОЛІОРГАННИХ УРАЖЕНЬ ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНОГО ГЕНЕЗУ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ДОМБРОВСЬКА НАТАЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА

УДК 612.273.2: 616-053.3-08
МЕТАБОЛІЧНА ТЕРАПІЯ ПОЛІОРГАННИХ УРАЖЕНЬ ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНОГО ГЕНЕЗУ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Харченко Юрій Петрович, Одеський державний
медичний університет МОЗ України,
завідуючий кафедрою дитячих інфекційних хвороб
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Кравченко Лілія Григорівна,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри факультетської педіатрії
доктор медичних наук, професор Кривопустов Сергій Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
професор кафедри педіатрії №2 з курсом медичної генетики та неонатології
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 22.03. 2006 р. о 13-30_ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65082, м. Одеса, Валіховський пров. 2)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65082, м. Одеса, Валіховський пров.3)
Автореферат розісланий 20.02. 2006 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 41.600.02
к.мед.н. Старець О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема поліорганних уражень гіпоксично-ішемічного генезу (ПОУ ГІГ) у новонароджених та дітей раннього віку залишається в центрі уваги теоретичної та практичної медицини. Актуальність її зумовлена медико-соціальними аспектами, місцем і роллю поліорганних ушкоджень у структурі захворюваності та високої летальності в неонатальному періоді і значенням їх у формуванні психоневрологічних та соматичних порушень у старшому віці, інвалідизації дітей (О.М. Лук’янова, 2003, О.П. Волосовець, С.П. Кривопустов та співавт., 2004, Ю.Ф. Исаков, 2001, Н.М. Шавази и соавт. 2005, A.J. Botha, E.E. Moore, 1995).
За сучасними уявленнями гіпоксія є наслідком будь-якого несприятливого перебігу вагітності (М.Л. Аряєв, 2001, Н.П. Шабалов, 2003). Обтяжений перебіг вагітності і пологів у матері як відомо, викликає порушення всіх видів обміну речовин у плоду і новонародженої дитини (О.М. Лук’янова, Л.І. Омельченко, 2001, M. Nabetani, 2000). При цьому в ланцюзі постгіпоксичних пошкоджень особливо важливими є розлади саме енергетичного метаболізму. Дезорганізація метаболічних процесів супроводжується структурними змінами в клітинних мембранах і надмірним надходженням в кровоносне русло ферментів енергетичного обміну і гліколізу, що призводить до поліорганних змін (В.Н. Семенов, И.Н. Пасечник, 2004, М.Е. Пруткин, 2004).
Значна кількість досліджень присвячена ушкодженню ЦНС гіпоксичного генезу, а ураження інших систем та органів лишається поза кутом зору більшості дослідників. В літературі є поодинокі роботи щодо гіпоксичного ушкодження серця, зокрема, в умовах перинатальної гіпоксії у міокарді новонароджених відмічені ознаки порушення метаболізму кардіоміоцитів (С.В. Попов, 2002, О.С. Третьякова, 2003).
Серед інших систем, що зазнали дії гіпоксії відзначають і ураження шлунково-кишкового тракту, важливим механізмом виникнення котрого є порушення гемодинаміки (А.И. Хавкин и соавт., 2003, Н.П. Шабалов, 2004).
Зустрічаються поодинокі повідомлення щодо поліорганної недостатності при гіпоксично-ішемічному ураженні, де з високою частотою трапляються ураження центральної нервової, серцево-судинної, дихальної систем, шлунково-кишкового тракту, що свідчить про однотиповість відповіді організму дитини на вплив різних патологічних чинників (Б.Р. Гельфанд, В.А. Гологорский 2000, W.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТАБОЛІЧНА ТЕРАПІЯ ПОЛІОРГАННИХ УРАЖЕНЬ ГІПОКСИЧНО-ІШЕМІЧНОГО ГЕНЕЗУ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок