Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КВАЗІСТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ ТЕМПЕРАТУРНИХ ПОЛІВ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КВАЗІСТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ ТЕМПЕРАТУРНИХ ПОЛІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КВАЗІСТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ ТЕМПЕРАТУРНИХ ПОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,20 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КИРИЛАХА Наталія Григорівна
УДК 517.946.9
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КВАЗІСТАЦІОНАРНИХ
ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ ТЕМПЕРАТУРНИХ ПОЛІВ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вищої математики Кременчуцького державного політехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Ляшенко Віктор Павлович,
Кременчуцький державний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри вищої математики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Тихоненко Микола Якович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри математичного забезпечення
комп’ютерних систем
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Говоруха Володимир Борисович,
Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри обчислювальної математики та математичної
кібернетики
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
кафедра моделювання складних систем
Захист відбудеться “ 16 “ січня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 при Дніпропетровському національному
університеті за адресою: пр. Карла Маркса, 35, корп.3, ауд 25, м. Дніпропетровськ, 49044.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: вул. Козакова, 8, м. Дніпропетровськ, 49050.
Автореферат розісланий “ 15 “ грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 В.А. Турчина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для проектування надійно працюючих систем управління процесами термічної обробки в металургії, машинобудуванні та інших галузях потрібне ретельне дослідження температурних режимів. Безпосередній вимір температурного поля в рухомому середовищі вимагає проведення витратних, трудомістких експериментів та в багатьох випадках є неможливим. Одержати необхідну інформацію можна тільки розрахунковим шляхом, досліджуючи відповідні математичні моделі. Побудові математичних моделей температурних розподілів в різних умовах і їх аналізу присвячені роботи багатьох вчених: М.М. Беляєва, А.А. Березовського, Б.М. Бублика, В.С. Дейнеки, Ю.М. Коляна, І.І. Ляшка, Г.І. Марчука, Ю.А. Митропольського, Я.С. Підстригача, І.В. Сергієнка, В.В. Скопецького, В.Л. Рвачева, А.А. Рядна, А.М. Тихонова та інших.
Потреби науково-технічного прогресу ставлять нові, підвищені вимоги до точності та адекватності моделювання. Тому на сьогоднішній день залишається актуальним створення математичних моделей, що найбільш повно враховують основні закономірності фізичних процесів в реальних системах. Зокрема, при проектуванні пристроїв індукційного нагрівання виникає потреба розробки моделі на спряження двох середовищ з дією внутрішніх джерел в поверхневому шарі. При проектуванні установок для волочіння постає проблема визначення високотемпературного розподілу в середовищі, що рухається, з урахуванням змінних фізичних властивостей середовища.
В математичному плані вказані проблеми приводять до розгляду нелінійних початково-крайових задач для рівняння теплопровідності. При розробці чисельних або чисельно-аналітичних методів розв’язання таких задач постають питання їх теоретичного обґрунтування, доведення існування та збіжності наближених розв’язків.
При побудові моделі в умовах неповних або недостовірних даних про параметри процесу застосування крайових умов не завжди виправдане і не відповідає фізичному змісту задачі. В цьому разі доцільним є використання замість крайових умов нелокальних інтегральних умов. Такі умови виражають закон збереження енергії, тому моделі з їх використанням є більш фізично обґрунтованими і дозволяють врахувати взаємозв’язок усіх параметрів процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ КВАЗІСТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ ТЕМПЕРАТУРНИХ ПОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок