Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ВЗАЄМОДІЇ МИСТЕЦТВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ВЗАЄМОДІЇ МИСТЕЦТВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ВЗАЄМОДІЇ МИСТЕЦТВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ОВДІЙЧУК Лілія Миколаївна
УДК 373.5.016:821.161.2]:37.036:7
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ
НА ОСНОВІ ВЗАЄМОДІЇ МИСТЕЦТВ У ПРОЦЕСІ
ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 – теорія і методика навчання (українська література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Волошина Ніла Йосипівна,
Інститут педагогіки АПН України,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Самойленко Григорій Васильович,
Ніжинський державний педагогічний
університет ім. М.В. Гоголя,
завідувач кафедри історії культури і
світової літератури;
кандидат педагогічних наук, доцент
Жила Світлана Олексіївна,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім. Т.Г. Шевченка,
доцент кафедри етнології та
краєзнавчо-туристичної роботи.
Провідна установа: Житомирський державний університет
ім. Івана Франка, кафедра української
літератури, Міністерство освіти і науки
України, м. Житомир

Захист відбудеться “  ” липня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “ 5 ” червня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Формування естетичної свідомості людини є одним із найважливіших завдань сучасної школи. Велика роль у цьому питанні належить предметам художньо-гуманітарного циклу, які сприяють розвитку естетичної активності особистості, почуттів, смаків, що реалізуються у творчій діяльності.
У Державній національній програмі “Освіта” (“Україна XXI століття”), Національній доктрині розвитку освіти акцентується увага на культуротворчих аспектах, що передбачає прилучення учнів до літератури, музики, образотворчого мистецтва, здобутків української та світової культури, формування художньо-естетичної освіченості, збагачення духовного світу підростаючого покоління. У Державних освітніх стандартах змістом літературного компонента, крім аксіологічної та літературознавчої лінії, є культурологічна, яка розглядає художню літературу у взаємопов’язаності з естетикою, різними видами мистецтв. Державні вимоги до рівня знань передбачають знання про спільні закономірності розвитку різних видів мистецтв і розуміння значення літератури та культури для духовного розвитку людства.
Це надзвичайно важливо тепер, коли спостерігається криза духовного життя суспільства. Масова культура негативно впливає на молодь шляхом непомітної підміни справжніх цінностей фальшивими, зокрема у сфері естетичної свідомості.
Існуюча сьогодні практика виховання чуттєвої сфери школяра страждає однобокістю і безсистемністю. Особливо це стосується старшокласників, які вивчають музику, образотворче мистецтво як предмети до 8-9 класів, а у 9-11 класах, коли у молоді інтенсивно формуються естетичні почуття, ідеали, вона позбавлена можливості повноцінно спілкуватися з мистецтвом, цією справжньою “школою почуттів”.
Урок літератури в школі сьогодні є одним із найважливіших засобів формування естетичної культури школярів, якщо мистецтво слова органічно поєднується з іншими видами мистецтв: музикою, кіно, театром, архітектурою, образотворчим мистецтвом.
Проблема формування естетичних почуттів багатоаспектна. Древня китайська філософія, в межах якої формувалося естетичне знання, вважала моральні та естетичні почуття, зокрема почуття прекрасного, піднесеного, опорою у формуванні духовного світу особистості. Античні мислителі (Аристотель, Платон) зробили спробу класифікувати естетичні почуття, і вже вони задавалися питаннями, які почуття можна вважати гідними людини, які – добрими, чи можна почуття виховувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ПОЧУТТІВ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА ОСНОВІ ВЗАЄМОДІЇ МИСТЕЦТВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок