Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОБОТА НАД ФРАЗЕОЛОГІЗМАМИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

РОБОТА НАД ФРАЗЕОЛОГІЗМАМИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
РОБОТА НАД ФРАЗЕОЛОГІЗМАМИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
СОЛОВЕЦЬ Лариса Огеївна
УДК 373.3.016:811.161.2’271’373.7
РОБОТА НАД ФРАЗЕОЛОГІЗМАМИ
ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: дійсний член АПН України,
доктор педагогічних наук,
професор
Вашуленко Микола Самійлович,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник
лабораторії початкової освіти.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України,
доктор філологічних наук, професор
Мацько Любов Іванівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри стилістики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Каліш Валентина Антонівна,
Глухівський державний педагогічний
університет,
завідувач кафедри української мови.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки і методики початкового навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 9 червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 7 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У сучасних умовах модернізації шкільної освіти особливої актуальності набуває проблема опанування молодшими школярами української мови не лише як засобу пізнання, а й спілкування, прилучення до скарбниць культури українського народу, формування на цій основі навичок культури вербальної і невербальної комунікації. З огляду на це Державний стандарт початкової загальної освіти наголошує на тому, що основною змістовою лінією мовної освіти є комунікативна, яка спрямована на формування і розвиток умінь слухати, говорити, читати і писати, на засвоєння учнями етикетних норм спілкування, яке передбачає увагу до співрозмовника, повагу до думки іншої людини, використання у мовленнєвій повсякденній практиці форм вираження ввічливості.
Проблема культури спілкування як важливого компонента розвитку і виховання особистості молодшого школяра не може бути вирішена без постійної уваги до фразеологічної роботи з огляду на ту важливу роль, яку відіграють стійкі сполучення слів у мовленнєвому етикеті спілкування, в оцінці ситуацій невербальної комунікації. Рівень вихованості й культури учня проявляється в умінні оформляти думку в слово, в манері говорити та спілкуватися, в умінні володіти силою голосу та інтонацією, уважно слухати співрозмовника, в багатстві етикетної фразеології. Саме тому необхідно вже у початковій ланці навчати школярів спілкуватися, дотримуючись етикету вербального та невербального спілкування, який формувався протягом століть багатьма поколіннями українців.
Робота з фразеологізмами тематичної групи “вербальне і невербальне спілкування” дозволяє розширити фразеологічний запас учнів, довести важливість правил ґречної поведінки людей у суспільстві, ознайомити з нормами етикету в спілкуванні, з особливостями українського національного етикету, сприяє реалізації комунікативної та діяльнісної змістових ліній навчання української мови.
На комунікативній функції мови ґрунтуються і відповідні функції етикету мовленнєвого спілкування: контактна (фатична); чемна (конотивна); регулювальна (регулятивна); навіювальна (імперативна); заклична (апелятивна); експресивна (емотивна). Набір функцій утворює специфічне функціональне поле мовленнєвого етикету в мікросистемі комунікативних одиниць.
Дотримання етикетних норм передбачає прояв таких якостей, як ввічливість, ґречність, чемність, доброзичливість, стриманість. Виражаються ці якості через конкретні мовленнєві дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОБОТА НАД ФРАЗЕОЛОГІЗМАМИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок