Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ НАСЕЛЕННЯ КАРПАТО- ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ (друга половина ХІ – перша половина ХІІІ ст.)

ЕТНОПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ НАСЕЛЕННЯ КАРПАТО- ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ (друга половина ХІ – перша половина ХІІІ ст.)

Назва:
ЕТНОПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ НАСЕЛЕННЯ КАРПАТО- ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ (друга половина ХІ – перша половина ХІІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,08 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
Вегерчук Сергій Максимович
УДК 94 (292.452.247.32)-"2/3" (043.3)
ЕТНОПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ НАСЕЛЕННЯ КАРПАТО-
ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ
(друга половина ХІ – перша половина ХІІІ ст.)
Спеціальність: 07.00.01. – Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2006
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ДОБРОЛЮБСЬКИЙ Андрій Олегович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
професор кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
БАЧИНСЬКА Олена Анатоліївна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова МОН України,
професор кафедри історії України;
 
кандидат історичних наук, доцент
СМИРНОВ Ігор Олександрович,
Миколаївський державний університет
ім. В.О.Сухомлинського МОН України,
доцент кафедри народознавства та спеціальних
історичних дисциплін.
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразина, кафедра історії України.
Захист відбудеться "24 " березня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 по захисту дисертацій в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65057, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. № 9.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий "17" лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К.Лозовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Карпато-Причорноморські землі включають в себе території розташовані між Східними Карпатами, Дністром і Нижнім Дунаєм. Земля ця надзвичайно унікальна. У боротьбі за право володіти нею тут століттями зіштовхувалися величезні культурні світи: середземноморський, західний, східноєвропейський, близькосхідний, кочовий. Це – класична зона інтенсивних етнокультурних контактів, конфліктів і взаємодії між зазначеними світами. Такі види взаємовідносин цілком відповідають специфіці сформованої тут на багато століть “контактної історико-географічної зони”.
Актуальність теми. Раніше Карпато-Причорноморські землі не розглядалися як самостійна історико-культурна територія, а їхня історія – як складова частина середньовічної історії України. Так само, уся етнополітична історія цього краю в середні віки видається зовсім не вивченою з точки зору взаємодії народів, що тут проживали. Вона вивчалася лише як периферійна частина історії східнослов’янського світу, а саме: Київської і Галицької Русі, а також Угорщини, Болгарії, Візантії або ж кочового світу. У такої, контактної зони, були і свої контактні епохи. Однією з таких епох і став час української колонізації краю, яка розпочалася з кінця ХІ ст., досягнувши піку своєї активності в другій половині ХІІ ст. і, в середині ХІІІ ст. була перервана монголо-татарською навалою. В наукових джерелах з XII ст. ці землі одержали найменування Галицького Пониззя. Тому актуальним видається виявлення ролі і значення української колонізації краю, встановлення місця українського населення на тлі динамічно змінюючих тут один одного осілих і кочових народів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження узгоджена з плановою тематикою кафедри історії України Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського “Етнонаціональний та соціокультурний розвиток Півдня України” (затверджена на засіданні вченої ради університету 30.09.2004 р., протокол №2) і є одним з напрямків дослідження етногенетичної і політичної історії народів в Карпато-Причорноморських землях в середньовічну добу.
Мета і завдання дослідження. Вивчення етнополітичної історії Карпато-Причорноморських земель у другій половині ХІ – першій половині ХІІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕТНОПОЛІТИЧНА ІСТОРІЯ НАСЕЛЕННЯ КАРПАТО- ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ (друга половина ХІ – перша половина ХІІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок