Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-експериментальне обґрунтування лапароскопічної оваріоектомії у сук та свинок

Клініко-експериментальне обґрунтування лапароскопічної оваріоектомії у сук та свинок

Назва:
Клініко-експериментальне обґрунтування лапароскопічної оваріоектомії у сук та свинок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ємельяненко олександр володимирович
УДК 619:617.553-089.8:636.1/.7
Клініко-експериментальне обґрунтування лапароскопічної оваріоектомії у сук та свинок
16.00.05 – ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
Ільніцький Микола Григорович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри незаразної патології ІПНКСВМ
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Петренко Олег Федосійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри хірургії імені проф. І.О. Поваженка;
кандидат ветеринарних наук, доцент
Крупник Ярослав Григорович,
Львівська національна академія ветеринарної
медицини імені С.З. Гжицького,
доцент кафедри хірургії
Захист дисертації відбудеться ”21” вересня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д27.821.02 в Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус №8, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Білоцерківського держав-ного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий ”7” серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ____________________М.П. Чорнозуб
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проведення оваріоектомії в сук і свинок є досить поширеним оперативним втручанням. У сук її частка становить 11,5–20 % від загальної кількості хірургічних втручань (Омельяненко М.М., 2001; Пустовіт Р.В. зі співавт., 2006). В оваріоектомії сук часто зацікавлені як власники тварин, так і суспільство в цілому, оскільки вона зменшує кількість бродячих собак, змінює їх поведінку, пов’язану з еструсом, а також має терапевтичні показання.
Досить часто ця операція виконується і в господарствах з відгодівлі свиней як один із резервів підвищення продуктивності цієї галузі та поліпшення якості отриманої продукції (Бурденюк А.Ф., Власенко В.М., 1985; Тихонюк Л.А. зі співавт., 1990; Юрченко А.Л. та ін., 2000).
Оваріоектомію у тварин проводять лапаротомічним способом, однак із розвитком сучасних технологій з'явилися нові можливості виконання таких операцій низькотравматичним (низькоінвазивним) методом з використанням лапароскопічної техніки та спеціальних інструментів.
В останні десятиріччя лапароскопія використовується у ветеринарній медицині для діагностики абдомінальної патології у великої рогатої худоби (Уша Б.В., 1979), свиней (Козачок А.С., Поживіл А.І., 1995; Петренко О.Ф. із співавт., 2006), собак (Власенко В.М. зі співавт. 2004; Lettov E.,1972) та коней (Fischer A.T., 1989). Крім того, цей метод використовується при лікуванні в коней крипторхізму (Fischer A., Vachon A., 1992), пахово-мошонкових гриж (Fischer A. et al., 1995) та спайкової хвороби (Bleyaert H.F. et al., 1997).
Хоча лапароскопія й почала використовуватись у вітчизняній ветеринарній хірургії, проте її широке впровадження потребує більш детальної розробки та обґрунтування техніки оперативних втручань, зокрема при оваріоектомії в сук та свинок. Тому обраний напрям і тема дослідження є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася згідно з науковою тематикою кафедри хірургії та проблемної науково-дослідної лабораторії хірургічних хвороб сільськогосподарських та домашніх тварин Білоцерківського державного аграрного університету ”Використання лапароскопії при діагностичних та оперативних втручаннях у ветеринарній хірургії” (№ держреєстрації 0106U009891).
Мета дослідження клініко-експериментальне обґрунтування лапароскопічної оваріоектомії в сук та свинок на основі вивчення перебігу післяопераційного періоду, показників морфологічного складу крові, білкового обміну, змін сполучної тканини та ендогенної інтоксикації організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Клініко-експериментальне обґрунтування лапароскопічної оваріоектомії у сук та свинок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок