Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> українська соціально-економічна термінологія: становлення і кодифікація

українська соціально-економічна термінологія: становлення і кодифікація

Назва:
українська соціально-економічна термінологія: становлення і кодифікація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,65 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Дячук Тетяна Миронівна
 
УДК 811.161.2’330.342.146: 001.4
українська соціально-економічна термінологія: становлення і кодифікація
Спеціальність 10. 02. 01. – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови та літератури Київського національного економічного університету. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Януш Ядвіга Вацлавівна,
Київський національний економічний
університет,
завідувач кафедри української мови
та літератури.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Непийвода Наталія Федорівна,
Інститут журналістики Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української мови
та стилістики;
кандидат філологічних наук,
Шевченко Лариса Леонідівна,
Український мовно-інформаційний
фонд, старший науковий співробітник,
в.о. завідувача відділу лінгвістики.
Провідна установа – Національний педагогічний університет
ім. М. П. Драгоманова,
кафедра української мови, м. Київ.
Захист відбудеться 18 квітня 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 02033 Київ –17, бульвар Тараса Шевченка, 14, к.63.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 02033, Київ-17, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розіслано 17 березня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Медведєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Здобуття Україною незалежності, надання українській мові статусу державної, зміни політичного устрою і домінуючої ідеології, впровадження ринкових відносин та інші кардинальні трансформації, що сталися в Україні впродовж останньої чверті ХХст., торкнулися різних галузей науки і техніки. Істотних змін зазнала економічна наука. У її межах спостерігається поява багатьох часткових відгалужень, виникнення яких у першу чергу спричинене тією роллю, яку відіграє економіка в період становлення нової суспільно-історичної формації. До молодих галузей економічного знання належить соціально орієнтована економіка, або соціальна економіка – одна з 50-и економічних наук, що сформувалася та виокремилася в самостійний напрямок у Німеччині в другій половині 50-х – на початку 60-х років ХХст., а в Україні – на початку 90-х років ХХст. Об’єктом її дослідження визнано взаємодію механізмів державного регулювання економічних процесів з ринковими важелями саморегулювання, а також віднаходження можливих шляхів подолання суперечностей між економічними та соціальними цілями.
З огляду на вищезазначене, однією з важливих проблем, яка виникає в українському мовознавстві сьогодні, є проблема формування, нормалізації та кодифікації української багатогалузевої економічної термінології, що безпосередньо пов’язане з розвитком економічної науки в Україні.
Актуальність дослідження полягає в тому, що соціально-економічна термінологія, яка відображає поняттєвий апарат соціально орієнтованої економіки, ще не була об’єктом комплексного дослідження в українському мовознавстві. Соціально-економічна лексика та термінологія своє часткове висвітлення знайшли в роботах П. Коваліва, А. Москаленка, Л. Жовтобрюха, М. Худаша, Ф. Ткача, А.Бурячка, Л. Полюги, Т. Панько та ін., в основному в частині, присвяченій вивченню соціально-економічних номінацій на позначення класового розшарування суспільства. Деякі аспекти описово-узагальнювального характеру соціально-економічної лексики та термінології в їхньому історичному розвиткові висвітлено в академічному виданні “Історія української мови” (К., 1983). Отже, обрана тема є актуальною в першу чергу з огляду на об’єкт дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: українська соціально-економічна термінологія: становлення і кодифікація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок