Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ СЛІВ У ПОЕЗІЇ Й. о. БРОДСЬКОГО

СЕМАНТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ СЛІВ У ПОЕЗІЇ Й. о. БРОДСЬКОГО

Назва:
СЕМАНТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ СЛІВ У ПОЕЗІЇ Й. о. БРОДСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,24 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕРЦОВА Інна Василівна
УДК 415. 412. 51: 810: 51: 8.08.-31
СЕМАНТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ СЛІВ У ПОЕЗІЇ Й. о. БРОДСЬКОГО
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата філологічних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та російського мовознавства Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Манакін Володимир Миколайович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, завідувач
кафедри загального та російського мовознавства,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Степанченко Іван Іванович,
Харківський державний педагогічний університет імені Г. Сковороди,
завідувач сектору мовознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Куварова Олена Констянтинівна,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра загального та російського мовознавства.
Провідна установа: Черкаський державний університет ім. Богдана Хмельницького, кафедра загального та російського мовознавства, м. Черкаси.
Захист відбудеться “24” травня о 14.00 2001 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025 м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корпус 1, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025 м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корпус 1.
Автореферат розісланий 23 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальчук М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний етап розвитку лінгвістики характеризується підвищеною увагою до проблем лексичної семантики. Серед них важливе місце займає проблема варіювання словесного значення в художньому мовленні.
Комплексні семантичні дослідження І. В. Арнольд, С. Я. Єрмоленко, М. П. Кочергана, А. М. Кузнецова, Ю. С. Лазебника, В. М. Манакіна, В. М. Русанівського, Н. В. Слухай (Молотаєвої), Н. М. Сологуб, І. І. Степанченка, І. А. Стерніна, А. А. Уфімцевої, Д. М. Шмельова та інших лінгвістів дають змогу говорити про поглиблений інтерес до структури значення слова в системі літературно-художнього твору.
У багатьох працях, присвячених аналізу мови художніх творів, акцент робився на дослідженні мовних закономірностей та недооцінювалося те, що зумовлює специфіку мови художнього твору як явища мистецтва – естетичні закономірності, закономірності, які відповідають ідейно-образному змістові. Це нерідко призводило до того, що цінний аналіз власне мовних фактів не знаходив органічного поєднання із закономірностями вираження ідейно-образного змісту твору. Такий підхід є атомарним за своєю сутністю й не може бути виправданий при дослідженні мови художніх творів із позицій естетики слова.
Дисертаційне дослідження зорієнтовано на об’єктивні закономірності організації художнього тексту, що піднімає аналіз мови літературно-художнього твору на якісно новий ступінь, коли зводяться до мінімуму інтуїція та суб’єктивізм в інтерпретації. Такий підхід може виявити єдино правильну точку естетичного відліку в дослідженні семантичних трансформацій слова в системі художнього твору. Отже, основним відправним пунктом вивчення семантики слова в поетичному творі є положення про лінгвоестетичну природу художнього мовлення.
Актуальність дослідження. Вивчення закономірностей семантичних трансформацій лексичних одиниць у художньому мовленні є в колі актуальних проблем лінгвістики, бо дає можливість простежити тенденції та способи розвитку семантики слова як в індивідуально-авторському стилі письменника, так і в художньому мовленні в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ СЛІВ У ПОЕЗІЇ Й. о. БРОДСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок