Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОКОНТРАСТНІ РІДКОКРИСТАЛІЧНІ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

ВИСОКОКОНТРАСТНІ РІДКОКРИСТАЛІЧНІ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
ВИСОКОКОНТРАСТНІ РІДКОКРИСТАЛІЧНІ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Сушинський Орест Євгенович
УДК 532.738; 548-14
ВИСОКОКОНТРАСТНІ РІДКОКРИСТАЛІЧНІ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
01.04.01 - Фізика приладів, елементів і систем.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електронних приладів Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат фізико-математичних наук, доцент,
ЛОПАТИНСЬКИЙ Іван Євстахович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідуючий кафедрою фізики.
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук, професор
КУРИК Михайло Васильович
Інститут фізики НАН України,
завідуючий відділом молекулярної
фотоелектроніки
доктор технічних наук, професор
ЦІЖ Богдан Романович
Львівська державна академія ветеринарної
медицини ім. С.З.Гжицького, завідувач
кафедрою загальнотехнічних
дисциплін.
Провідна установа Інститут фізики напівпровідників Національної
академії наук України, відділ рідких кристалів.
Захист дисертації відбудеться 27 серпня 2004 року о 14 30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Ст. Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Професоррська, 1).
Автореферат розісланий “ 23 ” липня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, Заячук Д. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В пристроях обробки та відображення інформації широко використовуються рідкі кристали (РК). Таке використання пояснюється унікальними властивостями РК, які дозволяють створювати конструктивно прості, економічні, мініатюрні пристрої, сумісні з інтегральною схемотехнікою. На сьогоднішній день на основі електрооптичних ефектів в РК створено індикатори, модулятори, дефлектори випромінювання, рідкокристалічні дисплеї, оптичні процесори та ін. Найбільш широке використання знайшли “твіст” – та “супертвіст” – ефекти. Перевагою цих ефектів є низькі напруги керування, а основним недоліком – втрати випромінювання внаслідок наявності поляризаційної оптики. З точки зору використання в приладах обробки оптичної інформації перспективним є ефект холестерико-нематичного переходу (ХНП) в індукованих холестериках. Він полягає в переході рідкого кристала від сильнорозсіюючої конфокальної текстури холестерика до прозорого гомеотропного нематика під дією електричного поля, причому модифікацією властивостей РК-матеріалу можна задавати необхідні електрооптичні параметри створюваних пристроїв.
Сучасний розвиток інтегральної оптики зумовив розвиток пристроїв на основі електрооптичних ефектів у рідких кристалах. Тому існує необхідність створення рідкокристалічних модуляторів лазерного випромінювання, особливо для ІЧ-діапазону випромінювання, в якому працює більшість таких приладів. Застосування ефекту холестерико-нематичного переходу – перспективне, у зв’язку з тим, що він не потребує використання поляризаційної оптики, однак зараз йому притаманне низьке значення величини контрасту, що обмежує його використання. Питання дослідження ефекту холестерико-нематичного переходу в індукованих холестериках і пошук методів підвищення величини контрасту з метою створення модуляторів лазерного випромінювання є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження дисертаційної роботи проводились у відповідності з тематичними планами науково-дослідних держбюджетних і госпдоговірних робіт у Національному університеті ”Львівська політехніка” з 1999 до 2004 року:
1. ”Дослідження та розробка активних феримагнітних та рідкокристалічних середовищ для елементів електронної техніки” (номер ДР 0198U002344);
2. ”Розробка нових структур та сенсорів фізичних величини на основі рідкокристалічних та магнітних матеріалів” (номер ДР 0100V000486).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИСОКОКОНТРАСТНІ РІДКОКРИСТАЛІЧНІ МОДУЛЯТОРИ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок