Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ – МЕШКАНЦІВ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ

КЛІНІКО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ – МЕШКАНЦІВ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ

Назва:
КЛІНІКО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ – МЕШКАНЦІВ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Cтан здоров’я дітей, опромінених внаслідок Чорнобильської катастроф
и, за даними наукових публікацій та офіційної статистики ха


АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВИЙ ЦЕНТ РАДІАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ЧЕБАНЕНКО Людмила Олександрівна
УДК: 613.8-053.2+613.8-0.53.6:369.223.23:616-001.28
КЛІНІКО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ
ТА ПІДЛІТКІВ – МЕШКАНЦІВ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЙ
В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ
03.00.01 – радіобіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті експериментальної радіології Наукового центру радіаційної медицини АМН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор медичних наук
Талько Вікторія Василівна,
Інститут експериментальної радіології
Наукового центру радіаційної медицини АМН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Степанова Євгенія Іванівна,
Інститут клінічної радіології
Наукового центру радіаційної медицини АМН України,
завідувач відділу радіаційної педіатрії, вродженої та
спадкової патології
доктор медичних наук
Поберська Валентина Олександрівна,
Український НДІ дитячої курортології та фізіотерапії
МОЗ України,
заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця (м.Київ)
Захист дисертації відбудеться 14.06..2005 р. о 14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .562.01 при Науковому центрі радіаційної медицини АМН України за адресою: 03115, м. Київ, пр-кт Перемоги 119/121.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Наукового центру радіаційної медицини АМН України за адресою: 04050, м. Київ, вул. Мельникова, 53.
Автореферат розісланий 12.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Ляшенко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок Чорнобильської катастрофи до навколишнього середовища надійшла велика кількість радіонуклідів, що створило тривало діюче джерело зовнішнього та внутрішнього опромінення. Серед радіонуклідів найбільшу небезпеку складають довгоживучі ізотопи 137Cs, що, за прогнозними оцінками, після 1995 року на 95 - 98 % зумовлює зовнішню дозу опромінення (Ліхтарьов І.А. та співавт., 1998).
Продовжується надходження 137Cs через вживання харчових продуктів місцевого виробництва до організму мешканців радіоактивно забруднених територій, що призводить до формування підвищених доз від джерел внутрішнього опромінення. Комплекс захисних заходів знизив, проте не забезпечив повної гарантії контрольованого рівня опромінення, при тому зменшився перехід з грунту до рослин не тільки радіонуклідів, а й біологічно значущих мікро- та макроелементів. Це сприяло значному підвищенню коефіцієнту накопичення радіонуклідів в організмі дітей (Корзун В.Н. та співавт., 1997).
За даними офіційної статистики та наукових публікацій стан здоров’я дітей – мешканців територій радіоекологічного контролю України характеризується погіршанням (Бебешко В.Г. та співавт., 1995; Бобильова О.О., 1996; Лук’янова О.М., Романенко А.Ю., 1999; Степанова Є.І. та співавт., 2003; Омельянець М.І., 2004).
З цього погляду проблема оцінки біологічних ефектів тривалого впливу малих доз іонізувального випромінення, у тому числі, за рахунок інкорпорованих радіонуклідів 137Cs, залишається актуальною проблемою сучасної радіобіології.
Встановлено, що проживання на забруднених радіонуклідами територіях за умов постійного надходження до організму дитини 137Cs сприяє погіршанню адаптаційних властивостей організму, виникненню порушень у функціонуванні вегетативної, ендокринної та імунної систем. Водночас, як тактика, так і оцінка реабілітаційних заходів потребує удосконалення. Достатньо інформативним може стати комплекс методів, що характеризує стан пристосувально-захисних механізмів та працездатності організму.
Серед заходів з мінімізації негативних наслідків Чорнобильської катастрофи для дитячого населення радіоактивно забруднених територій у віддаленому післяаварійному періоді найбільш важливими визнані реабілітаційні, у тому числі санаторно-курортне лікування (Голубова Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ – МЕШКАНЦІВ РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНИХ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ РЕАБІЛІТАЦІЇ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок