Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ЕТИЧНИХ АСПЕКТІВ ВІДНОШЕННЯ "ЛЮДИНА - ПРИРОДА"

СТАНОВЛЕННЯ ЕТИЧНИХ АСПЕКТІВ ВІДНОШЕННЯ "ЛЮДИНА - ПРИРОДА"

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ЕТИЧНИХ АСПЕКТІВ ВІДНОШЕННЯ "ЛЮДИНА - ПРИРОДА"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
АНДРЕЄВА Тамара Титівна
УДК 172:574
СТАНОВЛЕННЯ ЕТИЧНИХ АСПЕКТІВ ВІДНОШЕННЯ
"ЛЮДИНА - ПРИРОДА"
Спеціальність 09.00.07 - етика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті
імені. Григорія Сковороди, на кафедрі філософії і політології.
Науковий керівник : Заслужений працівник освіти України,
доктор філософських наук, професор
Стогній Іван Петрович,
Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет імені Григорія Сковороди,
завідувач кафедри.
Офіційні опоненти : Доктор філософських наук, професор
Гур Віктор Іларіонович, національний технічний університет “КПІ”, професор.
Кандидат філософських наук
Деркач Вадим Леонтійович,
Київський національний економічний університет, старший
викладач.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться 27 грудня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України,
01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені
Г.С. Сковороди НАН України, 01001, Київ-1, вул.. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 25 листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Т.В.Гардашук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дослідження становлення етичних аспектів відношення "людина-природа" обумовлене потребами України, яка стала на шлях побудови демократичної правової держави. На сучасному етапі, коли все людство наближається до екологічної кризи, потрібно теоретично дослідити історичні витоки генези етичних аспектів у ставленні людини до природи і, узагальнивши цей досвід, запобігти посиленню шкідливих антропогенних впливів на природні екосистеми. Виникла нагальна потреба зміни світоглядних засад ставлення до природи, адже людство стало вирішальною силою не тільки на нашій планеті, але й у найближчому космічному просторі.
Протягом тисячоліть, з моменту виникнення людства, відбувався складний і суперечливий процес пошуку оптимальних шляхів взаємодії людини і природи. На цьому шляху було багато перемог людини, було немало і поразок. Експлуатація природних ресурсів до початку науково-технічної революції носила в основному екстенсивний характер, ґрунтувалася на зростанні обсягу й різноманітності продуктів, які брали від природи, оскільки масштаби діяльності суспільства практично не були обмежені з боку природи, людина могла брати в неї стільки, скільки дозволяла її власна виробнича сила.
Поступово ситуація починає змінюватися. Зростає кількість населення на Земній кулі, наука і техніка розвинулися настільки, що стало можливо проводити перетворення в глобальному масштабі. До середини 20 ст. екстенсивний спосіб використання природи починає наближатися до критичних точок. Це відбувалося водночас в кількох аспектах: обсяги використання традиційних джерел енергії, матеріалів і сировини стають майже співрозмірними з їх природними запасами; ту ж картину бачимо стосовно природної бази для виробництва продовольства. Людина настільки розвинула своє виробництво, що відходи від нього природа не встигає асимілювати; час від часу виникають глобальні катастрофи, які можуть призвести до загибелі всього живого. Сукупна діяльність суспільства справляє грандіозний вплив на біогеоценози, відчутно втручається в їх природні механізми саморегуляції, різко змінює умови існування живої матерії. Сьогодні людина, так само як і природа, не встигає адаптуватися до тих змін у середовищі, які ж сама вона і провокує. Ситуація, що склалася, вимагає докорінної зміни ставлення людини до природи.
Вирішення екологічних проблем потребує нових, нетрадиційних методів та підходів до аналізу взаємодії людини і природи, зміни світоглядних парадигм та орієнтування сприйняття на новому, сучасному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ЕТИЧНИХ АСПЕКТІВ ВІДНОШЕННЯ "ЛЮДИНА - ПРИРОДА"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок