Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Напружений стан оболонки довільної кривини з поверхневими тріщинами

Напружений стан оболонки довільної кривини з поверхневими тріщинами

Назва:
Напружений стан оболонки довільної кривини з поверхневими тріщинами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,82 KB
Завантажень:
2
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернишенко Марія Олександрівна
УДК 539.3
Напружений стан оболонки довільної
кривини з поверхневими тріщинами
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної механіки і комп’ютерних технологій Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Довбня Катерина Миколаївна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри механіки і комп’ютерних технологій.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук професор
Николишин Мирон Михайлович,
Інститут прикладних проблем механіки і математики ім.Я.С.Підстригача НАН України (м.Львів), завідувач відділу механіки деформованого твердого тіла.
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Хапілова Неллі Сергіївна,
Інститут прикладної математики і механіки НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу аналітичних методів в механіці гірських порід
Провідна установа: Одеський національний університет ім. Мечнікова, кафедра методів математичної фізики
Захист відбудеться “7”червня 2007 р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.05 при Донецькому національному університеті за адресою: вул. Університетська 24, головний корпус ДонНУ, ауд. 603 м. Донецьк, 83055.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: вул. Університетська 24, головний корпус ДонНУ, м. Донецьк, 83055.
Автореферат розісланий „7” травня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К11.051.05 Мисовський Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Впродовж багатьох років інженерів-конструкторів непокоїть проблема раптового і несподіваного розділення матеріалу на частини в звичних умовах експлуатації (крихке руйнування). Майже щодня надходять повідомлення про нещасні випадки, причиною яких стало руйнування сталевої обшивки судів, поломка елементів будівель, мостів, розрив залізничних рейок. Причому крихке руйнування конструкцій відбувається як при різкому зростанні навантаження, так і в процесі їх нормальної експлуатації.
В процесі дослідження причин нещасних випадків було з'ясовано, що загальним для більшості з них є існування тріщин або інших дефектів конструкції. Оскільки бездефектних матеріалів не існує і немає можливості уникнути появи в процесі виробництва нових дефектів, виникає потреба дослідження запасу міцності виробів з тріщинами.
Для забезпечення надійного функціонування конструкцій необхідно, щоб їх здатність витримувати навантаження не втрачалась навіть при наявності різного виду дефектів. Найбільш поширеними дефектами, які піддаються аналітичній або чисельній інтерпретації є наскрізні, поверхневі та внутрішні тріщини. Визначення розподілу напружень в околі тріщин дозволяє проаналізувати напружений стан оболонки з дефектами, підвищити тривалість експлуатації, одночасно зменшивши коефіцієнт запасу.
Таким чином, концентрація напружень тріщини в конструкційному елементі, який можна представити пластиною або оболонкою, є однією з найважливіших задач механіки руйнування.
Метою дисертаційної роботи є розробка ефективного методу розв’язання задач про напружений стан ізотропних оболонок довільної кривини з поверхневими тріщинами; постановка нових класів задач та зведення їх до системи сингулярних інтегральних рівнянь, розв’язання отриманих систем СІР; дослідження впливу геометричних характеристик оболонок на їх напружений стан, а також дослідження взаємодії тріщин між собою.
Об’єктом дослідження є проблема визначення напружено-деформованого стану ізотропних оболонок довільної кривини з поверхневими тріщинами.
Предметом дослідження є залежність коефіцієнта інтенсивності від параметрів оболонки; довжини та глибини поверхневих тріщин, кількості тріщин та їх розташування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Напружений стан оболонки довільної кривини з поверхневими тріщинами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок