Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ПРОЦЕСІВ ПОЛ В МЕХАНІЗМІ ТОКСИЧНОЇ ДІЇ МЕТИЛ-БІС-(_ХЛОРЕТИЛ)-АМІНУ НА РЕПРОДУКТИВНУ СИСТЕМУ (експериментальні дослідження)

РОЛЬ ПРОЦЕСІВ ПОЛ В МЕХАНІЗМІ ТОКСИЧНОЇ ДІЇ МЕТИЛ-БІС-(_ХЛОРЕТИЛ)-АМІНУ НА РЕПРОДУКТИВНУ СИСТЕМУ (експериментальні дослідження)

Назва:
РОЛЬ ПРОЦЕСІВ ПОЛ В МЕХАНІЗМІ ТОКСИЧНОЇ ДІЇ МЕТИЛ-БІС-(_ХЛОРЕТИЛ)-АМІНУ НА РЕПРОДУКТИВНУ СИСТЕМУ (експериментальні дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
ОХРІМЕНКО Віктор Олексійович
УДК 615.9; 577.115.4; 615.917; 577.161.3; 612.6
РОЛЬ ПРОЦЕСІВ ПОЛ В МЕХАНІЗМІ ТОКСИЧНОЇ ДІЇ МЕТИЛ-БІС-(_ХЛОРЕТИЛ)-АМІНУ НА РЕПРОДУКТИВНУ СИСТЕМУ
(експериментальні дослідження)
14.03.06 — токсикологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в | Інституті фармакології та токсикології АМН України
Науковий керівник | - доктор біологічних наук КОВАЛЕНКО Валентина Миколаївна, Інститут фармакології та токсикології АМН України, завідуюча відділом загальної токсикології
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук ОВСЯННІКОВА Людмила Михайлівна, Інститут клінічної радіології НЦМР АМН України, провідний науковий співробітник лабораторії молекулярної біології
кандидат медичних наук КРАВЧУК Олександр Павлович, Інститут екогігієни та токсикології ім. Л.І.Медведя, завідувач лабораторії мутагенезу
Провідна установа: |
Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, кафедра фармакології
Захист дисертації відбудеться 17.04.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Е.Потьє, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, м. Київ, вул. Е.Потьє 14).
Автореферат розісланий 15.03.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.550.01
к.б.н. Данова І. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Аналіз кількісних та якісних характеристик населення за останнє десятиріччя свідчить про те, що Україна перебуває у стані глибокої демографічної кризи, яка характеризується депопуляцією, старінням населення та зменшенням середньої тривалості життя (В. М. Корнацький, 2001). Особливе занепокоєння викликає стан репродуктивного здоров’я, що є невід’ємною складовою частиною здоров’я нації в цілому і має стратегічне значення для забезпечення сталого розвитку суспільства. Згідно Указу Президента від 26. .  р. № 203/2001, в нашій країні схвалено Національну програму “Репродуктивне здоров’я 2001-2005”. В ній зазначено, що, не дивлячись на досягнуті позитивні зрушення в охороні репродуктивного здоров’я, в Україні відбувається різке зниження народжуваності, підвищення загальної смертності, спостерігається високий рівень безпліддя, дитячої та материнської смертності. Погіршення стану здоров’я вагітних спричиняє зростання кількості патологічних пологів (72% у 2000 р.), і, як наслідок, кожна третя дитина має відхилення у фізичному та психічному розвитку.
Поряд з соціально-економічними та медичними аспектами важливим фактором, який впливає на репродуктивне здоров’я населення, є зовнішнє середовище (В. М. Случик, 1995; Д. А. Дмитриев, 1997). Серед органічних сполук, які широко використовуються в народному господарстві, найбільш токсичними щодо репродуктивної системи є алкілуючі сполуки (У. Росс, 1964). Реакції алкілування досить широко застосовуються в промисловості: при синтезі високооктанового пального та його окремих компонентів, ряду полімерних матеріалів (поліетилен, поліпропілен), для отримання гомологів бензолу, простих та складних ефірів, амінів, сульфонів та ін. Крім того виявлено глутатіонзалежну метаболічну активацію галоалканів (вінілхлорид, 1,2-дібром-3-хлорпропан, діхлоретан та ін.) з утворенням генотоксичних продуктів - напівіпритів та епісульфонієвого іону (J. A. Timbrell, 1996; P.et al., 1997; A. V. Rao et al., 2000). Вони, або їхні метаболіти, здатні безпосередньо взаємодіяти з нуклеїновими кислотами та білками, що призводить до мутагенної та цитотоксичної дії (Л. П. Сычева и соавт, 1985; И. Р. Бариляк и соавт., 1989; Ю. І. Губський, 1995). В першу чергу це стосується клітин з високою швидкістю проліферації (K. Hensley et al., 2000; C. A. Sklar et al., 2000), що зумовлює використання алкілуючих сполук в хіміотерапії пухлин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЛЬ ПРОЦЕСІВ ПОЛ В МЕХАНІЗМІ ТОКСИЧНОЇ ДІЇ МЕТИЛ-БІС-(_ХЛОРЕТИЛ)-АМІНУ НА РЕПРОДУКТИВНУ СИСТЕМУ (експериментальні дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок