Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ ДО ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ ДО ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ ДО ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса) іменi К.Д.УШИНСЬКОГО
ЧЕРНІКОВА ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
УДК: 378.937+378.126+378.14+57+370.1
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ
ДО ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ
СТАРШОКЛАСНИКІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, доцент
БОГДАНОВА Інна Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри соціальної педагогіки,
психології та педагогічних інновацій
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
БАРБІНА Єлизавета Сергіївна,
Херсонський державний університет,
професор кафедри педагогіки i психології;
– кандидат педагогічних наук, доцент
БАЙДАН Марія Анатоліївна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа – Вінницький державний педагогічний
університет ім. М. Коцюбинського,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра педагогіки, м. Вінниця.
Захист відбудеться “25” лютого 2004 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південно-українського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені. К.Д. Ушинсь-кого за адресою: 65091, м. Одеса, вул.Старопорто-франківська, 26.
Автореферат розісланий 15 сiчня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена концептуальними положеннями модернізації вітчизняної освіти, визначеними Національною доктриною розвитку освіти України у ХХI столітті та цільовою державною програмою “Вчитель”, в яких наголошується на оновленні змісту і форм як професійної діяльності, так і підготовки педагогічних кадрів.
Проблема професійної підготовки майбутніх учителів була предметом дослідження багатьох учених (О.О. Абдулліна, І.М. Богданова, А.М. Богуш, З.Н. Курлянд, Г.О. Нагорна, В.О. Сластьонін, Н.Ф. Тализіна, І.Ф. Харламов, Р.І. Хмелюк та ін.). В умовах сьогодення суспільство вступило у критичний період своєї історії – епоху екологічної кризи. У зв’язку з цим особливої уваги заслуговує проблема виховання екологічно грамотного високоморального і здорового покоління, що повинна вирішуватися шляхом екологізації сучасної науки i освіти.
Дослідження в галузі екологічної освіти розпочалися в 60-ті роки ХХ століття (Я.І. Габев, А.П. Момотова, Н.А. Риків). У 70–80-х роках глибоке узагальнення ці питання одержали у працях А.І.Захлєбного, І.П.Пономарьової, А.П.Сидельковського, І.Т.Суравегіної. Проблема екологічної підготовки досліджувалась і вітчизняними вченими (В.Е.Борейко, Н.Б.Грейда, О.М.Дорошко, В.П.Крисаченко, О.Г.Листопад, Н.В.Лисенко, В.А.Скребець, М.С.Швед та ін.). Натомість, як свідчить аналіз літературних джерел, питання про сутність підготовки майбутніх учителів біології до формування екологічної культури, особливості становлення і розвитку її функціонального механізму дотепер не знайшли свого відображення у психолого-педагогічних дослідженнях. Крім цього, залишаються недослідженими питання щодо визначення умов і факторів, шляхів і засобів підготовки майбутнього вчителя біології до формування екологічної культури старшокласників. До того ж, існують суперечності між теорією екологічної підготовки і результатами її практичної реалізації.
Актуальність і недостатнє дослідження й висвітлення цієї проблеми в теорії і практиці вищої педагогічної освіти зумовили вибір теми дисертаційного дослідження: “Підготовка майбутніх учителів біології до формування екологічної культури старшокласників”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ ДО ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СТАРШОКЛАСНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок