Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурно-параметричний синтез електроприводів постійного струму

Структурно-параметричний синтез електроприводів постійного струму

Назва:
Структурно-параметричний синтез електроприводів постійного струму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет "Львівська політехніка"
Бойчук Богдан Григорович
УДК 62-83(071)
Структурно-параметричний синтез електроприводів постійного струму
05. 09. 03 - Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Лозинський Орест Юліанович, завідувач кафедри „Електропривід та автоматизація промислових установок” Національного університету „Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:
-доктор технічних наук, професор Герасимяк Ростислав Павлович, професор кафедри „Електромеханічні системи з комп’ютерним керуванням” Одеського Національного політехнічного університету;
-кандидат технічних наук, доцент Селепина Роман Олександрович, завідувач кафедри “Теоретична і загальна електротехніка” Луцького державного технічного університету.
Провідна установа - Донецький Національний технічний університет (кафедра електроприводу та автоматизації промислових установок) Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться „12” квітня 2003 року о 10 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.02 Національного університету „Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд. 114 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий „8” березня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.02 Коруд В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Керовані електроприводи (ЕП) широко використовуються в багатьох механізмах, де ставляться підвищені вимоги щодо дотримання тих чи інших якостей їх функціонування. Різноманітність і суперечливість цих вимог обумовлюють те, що процес синтезу не є однозначним і часто відбувається з застосуванням евристичних підходів. При традиційній послідовності синтезу – від простого до складнішого, а саме: синтез статики (структура – параметри), а потім синтез динаміки (знову структура – параметри) деякі варіанти можуть бути втрачені. Початково для регулювання однієї координати застосовувалася переважно одноконтурна система з послідовним регулятором, а внутрішня структура заданої частини ЕП для формування керуючої дії використовувалася мало. Згодом з'явилися багатоконтурні системи автоматизованих ЕП, налаштування яких розраховуються "від динаміки", а для формування керуючої дії використовується структура заданої частини ЕП. Отже, в підході до синтезу стався якісний стрибок – синтез ведеться від загального до окремого, усталені режими розглядаються як окремий, вироджений випадок динамічних. Ці нові системи, що дістали назву систем підпорядкованого регулювання (СПР), хоч і мають дещо ускладнену структуру, але дуже просто налагоджуються, і саме тому знайшли масове застосування в сучасних ЕП. Разом з тим СПР мають ряд обмежень і недоліків, які звужують області їх застосування. Тому розроблення методики структурно-параметричного синтезу, при якій згадані недоліки були б ліквідовані або зменшені, є актуальною. В роботі пропонується вести синтез від загального до окремого, застосовуючи системний підхід і розглядаючи широкий набір варіантів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи відповідає основному напрямкові досліджень кафедри "Електропривід та автоматизація промислових установок" Національного університету "Львівська політехніка". Вона виконувалася за тематикою госпдоговірних робіт кафедри з провідним інститутом ВНДІЕлектропривід відповідно до цільової програми ОЦ 009, етап 05.05, згідно з Постановою ДКНТ СРСР і Держплану СРСР від 29.12.81 р. № 515/371, додаток 12, а також у відповідності із затвердженими в 1993 р. основними напрямками наукових досліджень НУ "Львівська політехніка" за тематикою "Створення математичних моделей електромеханічних перетворювачів і систем автоматизації, систем керування технологічними процесами і електромеханічні системи автоматичного керування промисловим обладнанням, їх автоматизоване проектування".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Структурно-параметричний синтез електроприводів постійного струму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок