Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИБОРИ ДО ДЕРЖАВНИХ ДУМ І СТАНОВЛЕННЯ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ У 1906-1917 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)

ВИБОРИ ДО ДЕРЖАВНИХ ДУМ І СТАНОВЛЕННЯ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ У 1906-1917 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)

Назва:
ВИБОРИ ДО ДЕРЖАВНИХ ДУМ І СТАНОВЛЕННЯ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ У 1906-1917 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,44 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Чернівецький національний університет
ім. Юрія Федьковича
ГЛУШКОВЕЦЬКИЙ АНАТОЛІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 94(477.43/.44)“1906-1917”:342.8(043.3)
ВИБОРИ ДО ДЕРЖАВНИХ ДУМ І СТАНОВЛЕННЯ
ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ У 1906-1917 РР.
(НА МАТЕРІАЛАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Кам’янець-Подільського державного університету
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Реєнт Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України, заступник директора,
завідувач відділу історії України ХІХ – початку ХХ століття
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Морозов Анатолій Георгійович
Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького, завідувач кафедри новітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Коник Олександр Олександрович
Херсонський державний університет,
кафедра всесвітньої історії та історіографії
Захист відбудеться 18.04.2008 року о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 17.03.2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Скорейко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Побудова в Україні правової держави, громадянського суспільства, зумовлює необхідність переосмислення традиційних підходів до аналізу складних політичних явищ і процесів, вимагає розробки цілої низки проблем історичного, політичного, соціально-економічного характеру. Серед них чільне місце посідає питання демократичних, вільних, законних виборів, взаємодії між різними гілками влади, взаємозв’язок між суспільством та органами державної влади. Вищим органом законодавчої влади, найважливішим елементом правової держави є парламент, який виконує роль посередника між суспільством та органами виконавчої влади. Перші спроби впровадження парламенту як активного суб’єкта державної влади на теренах більшої частини України пов’язані з виборами до Державних Дум у Російської імперії.
Перетворення, що відбувалися в тогочасній Російській імперії, до певної міри подібні до тих проблем, які переживає сьогодні Українська держава. Так само гостру полеміку викликає обрання напрямків реформування інститутів влади, повільно та болісно відбувається зміна форми правління держави. Україна формально стала парламентсько-президентською республікою, але це лише загострило боротьбу між законодавчою та виконавчою гілками влади, що в кінцевому рахунку призвело до розпуску парламенту. З певною долею умовності можна стверджувати, що перший досвід здійснення такого акту на теренах нашої держави мав місце саме під час діяльності І та ІІ Державних Дум, які розпускалися царем.
Не менш важливими для нашого сьогодення є політичні вподобання виборців у різних регіонах нашої держави. Тому вивчення досвіду запровадження парламентаризму в нашій державі, висвітлення організації та проведення виборів, з’ясування передвиборної боротьби політичних партій і етнічних груп, а також їхнього впливу на хід та результати виборів на прикладі окремої адміністративної одиниці Російської імперії набуває особливої актуальності. Подільська губернія, незважаючи на провінційність, не стояла осторонь від цих важливих процесів. Крім того, вона мала ряд специфічних особливостей у проведенні виборчих кампаній, складі обраних депутатів усіх чотирьох Державних Дум. Однак саме тут перші спроби демократизації державного устрою імперії під час революційних подій 1905-1907 рр. та вибори у “міжреволюційні” Державні Думи практично не дослідженні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ВИБОРИ ДО ДЕРЖАВНИХ ДУМ І СТАНОВЛЕННЯ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ У 1906-1917 РР. (НА МАТЕРІАЛАХ ПОДІЛЬСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок