Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСИ ACAROIDEA АНТРОПОГЕННИХ ТА НАПІВПРИРОДНИХ БІОТОПІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

КОМПЛЕКСИ ACAROIDEA АНТРОПОГЕННИХ ТА НАПІВПРИРОДНИХ БІОТОПІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
КОМПЛЕКСИ ACAROIDEA АНТРОПОГЕННИХ ТА НАПІВПРИРОДНИХ БІОТОПІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ІМЕНІ І.І.ШМАЛЬГАУЗЕНА
КОВАЛИШИНА СВІТЛАНА ПЕТРІВНА
УДК 595.42 (477.4)
КОМПЛЕКСИ ACAROIDEA АНТРОПОГЕННИХ ТА НАПІВПРИРОДНИХ БІОТОПІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.08 – зоологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті зоології імені І.І.Шмальгаузена НАНУ
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
АКІМОВ Ігор Андрійович,
директор Інституту зоології
імені І.І.Шмальгаузена НАН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, академік УЕАН
БРОВДІЙ Василь Михайлович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри зоології;
кандидат біологічних наук
ХАУСТОВ Олександр Олександрович,
Нікітський ботанічний сад –.
Національний науковий центр,
Ялта, АР Крим,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Одеський національний університет
імені І.І. Мечнікова, кафедра зоології,
Міністерство освіти і науки України, м.Одеса.
Захист відбудеться “20” червня 2006р. о “10-00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.153.01 в Інституті зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, м.Київ-30, МСП, вул. Б.Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України (вул. Б. Хмельницького, 15, м.Київ)
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук В.В.Золотов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Акароїдні кліщі пошкоджують харчові запаси (борошно, зерно, різні овочі тощо) та технічну сировину (олійне насіння, лікарські рослини і т. ін.) (Захваткин, 1940, 1941; Родионов, 1940; Hughes, 1977; OConnor, 1982 та ін.). Кліщі надродини Acaroidea здатні ушкоджувати ціле зерно вигризаючи великі порожнини. Крім безпосередньої шкоди, вони сприяють поширенню грибкових захворювань сільськогосподарських культур на полях та у сховищах (Сигрианский, 1940). Описані також випадки дерматитів, алергічних реакцій та гострих респіраторних захворювань у людини, які викликані комірними кліщами (Дубинина, 1987; Павловский, Штейн, 1930; Ree et al., 1997 та ін.). Враховуючи великий потенціал можливого пасивного розселення цих кліщів, цілком імовірна їх участь у перенесенні небезпечних для людини хвороб, про що писав ще Лінней (Linnaеus, 1758).
У минулому сторіччі, в Україні досліджено зв’язки кліщів з комахами (Севастьянов, 1966, 1969), акарофауну синантропних птахів зони Степу (Севастьянов, 1986), угрупування кліщів в зоні Полісся (Щур, 1975, 1981) та у природних гніздах гризунів зони Лісостепу (Головач, 1982). Крім того, зібрано матеріал з території України для екологічних та морфологічних досліджень акароїдних кліщів (Акимов, 1981, 1985) тощо. Проте угрупування цих кліщів на території Центрального Правобережного Лісостепу України цілеспрямовано не вивчались. Значне збільшення кількості дрібних фермерських господарств, особливо на території Центрального Правобережного Лісостепу України, призвело до використання непристосованих для зберігання і переробки сільськогосподарської продукції приміщень. За таких умов вивчення комплексів кліщів надродини Acaroidea в антропогенних та напівприродних біотопах, з’ясування відношень видів в середині комплексу кліщів, виявлення основних шляхів формування комплексу в місцях зберігання сільськогосподарської продукції є основою для вирішення багатьох практичних ветеринарних і медичних проблем.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконана в рамках співробітництва напрямів дослідження відділу акарології Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена з теми: “Вплив антропогенно змінених урбанізованих умов середовища на кліщів різних життєвих форм”, 0100V00 6479 та відповідно до держбюджетної теми: “Вивчення біорізноманіття як аспект гуманізації екологічної освіти студентської та учнівської молоді”, 0100V000316 d лабораторії “Екологія та освіта” Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМПЛЕКСИ ACAROIDEA АНТРОПОГЕННИХ ТА НАПІВПРИРОДНИХ БІОТОПІВ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок