Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ АНГЛОМОВНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі персональних веб-сторінок лінгвістів)

СТРУКТУРНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ АНГЛОМОВНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі персональних веб-сторінок лінгвістів)

Назва:
СТРУКТУРНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ АНГЛОМОВНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі персональних веб-сторінок лінгвістів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДАНИЛЮК Сергій Семенович
УДК 681.3:801.3:801.8:802.0:81’42
СТРУКТУРНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
АНГЛОМОВНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ТЕКСТІВ
(на матеріалі персональних веб-сторінок лінгвістів)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук
Яворська Галина Михайлівна,
Національний інститут проблем
міжнародної безпеки, державний експерт
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський державний університет,
кафедра перекладу, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Ямчинська Тамара Іванівна,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра англійської мови, доцент,
директор Інституту іноземних мов
Провідна установа Донецький національний університет,
кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк
Захист відбудеться “4” травня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “3” квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Розвиток сучасних засобів і видів комунікації на межі XX та XXI ст. спричинив появу нових текстових об’єктів, які підлягають лінгвістичному дослідженню. Це стосується, насамперед, електронних текстів, які функціонують у мережі Інтернет. Лавиноподібне збільшення кількості таких текстів певною мірою кореспондує зі збільшенням кількості наукових, у тому числі й лінгвістичних праць, присвячених їхньому розглядові. Дедалі частіше з’являються розвідки, в яких досліджується Інтернет-дискурс (Н.Г.Асмус, Н.В.Коломієць, Н.Г.Лукашенко, В.М.Шевельов, В.О.Чередниченко) й електронні гіпертексти (Є.Брейдо, Ю.Хартунг, T.M.Dobson, T.Koltay, D.S.Miall, J.Tremblay), за допомогою яких здійснюються зберігання та передавання інформації в сучасних засобах масової комунікації, зокрема, у Всесвітній мережі Інтернет.
Незважаючи на вже отримані здобутки, залишається значною й кількість нерозв’язаних питань. Це стосується, насамперед, проблеми мовознавчого опису й аналізу нових текстових форм, що створюються та поширюються у Всесвітній павутині (World Wide Web – WWW). До них належать, зокрема, персональні веб-сторінки, які містять особисті та професійні відомості про окремих осіб або інформацію про певні установи. Особливий інтерес із цього погляду становлять персональні веб-сторінки, створювані сучасними лінгвістами, оскільки в них спостерігаємо розширення можливостей для реалізації метамовної функції мови й водночас процес формування нового ефективного засобу професійного спілкування мовознавців.
Актуальність обраної теми зумовлена спрямованістю сучасних мовознавчих студій на комплексне дослідження нових текстових форм, що дедалі частіше з’являються внаслідок науково-технічного прогресу й появи нових засобів масової інформації та комунікації, у взаємодії їхніх структурних і функціональних аспектів, а також необхідністю виявлення впливу сучасних технологій на модифікацію електронних текстів персональних веб-сторінок лінгвістів як однієї з таких нових текстових форм, ще не вивчених повною мірою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано в межах колективної наукової теми кафедри лексикології та стилістики англійської мови КНЛУ “Когнітивні дослідження тексту і дискурсу: поетика, стилістика, риторика” (тему затверджено вченою радою КНЛУ, протокол №2 від 23 вересня 2004 року) та у межах держбюджетної наукової теми Міністерства освіти і науки України “Мовні системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ АНГЛОМОВНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ТЕКСТІВ (на матеріалі персональних веб-сторінок лінгвістів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок