Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІПІДИ І ЛІПОПРОТЕЇНИ КРОВІ ТА ПЕЧІНКИ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА КСЕНОБІОТИКІВ НА ОРГАНІЗМ

ЛІПІДИ І ЛІПОПРОТЕЇНИ КРОВІ ТА ПЕЧІНКИ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА КСЕНОБІОТИКІВ НА ОРГАНІЗМ

Назва:
ЛІПІДИ І ЛІПОПРОТЕЇНИ КРОВІ ТА ПЕЧІНКИ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА КСЕНОБІОТИКІВ НА ОРГАНІЗМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАБИЧ ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 577.115.346: 616.341
ЛІПІДИ І ЛІПОПРОТЕЇНИ КРОВІ ТА ПЕЧІНКИ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА КСЕНОБІОТИКІВ НА ОРГАНІЗМ
03.00.04 – біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у лабораторії фізико-хімічної біології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Хижняк Світлана Володимирівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник лабораторії фізико-хімічної біології біологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Весельський Станіслав Павлович,
НДІ фізіології імені академіка Петра Богача біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, старший науковий співробітник відділу загальної фізіології;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Жирнов Віктор Валентинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу сигнальних систем клітини
Захист дисертації відбудеться ”24” березня 2008 року о 16°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, просп. академіка Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „ 21 ” лютого 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За умов сучасності проблема дослідження патологій, розвиток яких викликано комбінованою дією на організм ксенобіотиків різноманітної природи має важливе значення, оскільки результуючий відгук біологічної системи за комбінованого впливу чинників не можна передбачати виходячи тільки з інформації про ефекти їх окремої дії [Руднев М.И. и др., 1994; Петин В.Г. и др., 1999]. Актуальними залишаються дослідження біохімічних механізмів комбінованої дії фізичних (іонізуюча радіація) та хімічних (ксенобіотиків) чинників, негативна дія яких може підсилюватися при їх одночасному чи послідовному застосуванні [Руднев М.И. и др., 1994]. Високий рівень техногенного навантаження на довкілля обумовлює необхідність детального вивчення особливостей комбінованого впливу важких металів, пестицидів та іонізуючого випромінювання на живі організми. Дослідження комбінованої дії ксенобіотиків та іонізуючої радіації на організм має важливе значення для оцінки ризику та нормування доз ксенобіотиків, а також зовнішнього та внутрішнього опромінення.
Кадмій, який визнано одним із суттєвих забрудників біосфери, при надходженні до організму людини спричиняє низку токсичних ефектів, впливаючи на різні органи та системи [Трахтенберг И.М. и др., 1994, Kendrey G.R., 1999, Михалева Л.М., 1988]. Карбаматні пестициди, у тому числі карбендазим, які виробляються в значній кількості і використовуються у сільському господарстві - є важливою частиною промислової агротехнології. Відмічено забруднення карбаматними пестицидами оточуючого середовища. Недостатньо даних про вплив карбаматів на біохімічні процеси. Відомо, що вони здатні пригнічувати активність ацетилхолинестерази нервової тканини [Мельников Н.Н., 1987].
В цілісному організмі, що піддається дії техногенних факторів, складно виділити окремі ланки в загальному ефекті порушень його функціонування. На підставі вимірювання біохімічних показників крові можна отримати комплексну детальну інформацію щодо стану організму в цілому, розвиток патологічних процесів в органах-мішенях та функціонування адаптаційних механізмів в умовах довготривалого впливу різноманітних чинників [Назаренко Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІПІДИ І ЛІПОПРОТЕЇНИ КРОВІ ТА ПЕЧІНКИ ЗА ДІЇ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА КСЕНОБІОТИКІВ НА ОРГАНІЗМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок