Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГІГАНТОКЛІТИННОЇ ПУХЛИНИ ДОВГИХ КІСТОК У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГІГАНТОКЛІТИННОЇ ПУХЛИНИ ДОВГИХ КІСТОК У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГІГАНТОКЛІТИННОЇ ПУХЛИНИ ДОВГИХ КІСТОК У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
ВАСИЛЬЄВ Олег Вікторович
УДК: 616.717/718–006.34:616–089–053/.2
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
ГІГАНТОКЛІТИННОЇ ПУХЛИНИ
ДОВГИХ КІСТОК У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії АМН України,
Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Крись-Пугач Анатолій Павлович,
Інститут травматології та ортопедії АМН України,
керівник відділу травматології та ортопедії дитячого віку
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Бруско Антон Тимофійович,
Інститут травматології та ортопедії АМН України,
керівник відділу патоморфології
з експериментально-біологічним відділенням
доктор медичних наук, професор,
Лауреат Державної премії України
Скляренко Євген Тимофійович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
кафедра травматології та ортопедії
Провідна установа: Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка
АМН України, м. Харків
Захист відбудеться “_18 “_березня_ 2003 р. о _14_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.606.01 при Інституті травматології та ортопедії АМН України (01601, м. Київ, вул. Воровського, 27)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту травматології та ортопедії АМН України (01601, м. Київ, вул. Воровського, 27)
Автореферат розісланий “_13_ “ _лютого_ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Страфун С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За сто сорок років після першого опису гігантоклітинної пухлини кісток E. Nelaton в 1860 році накопичилось багато інформації щодо даної патології. Проте відмічається різноманітність тлумачень авторами цього захворювання (Лагунова И.Г., 1962; Рейнберг С.А., 1964; Трапезников Н.Н. та співавт.,1983; Волков М.В., 1985; Григоровский В.В., 2000; Jaffe H.L., Lichtenstein L., Portis R.B., 1970; Schajowicz F. et al., 1993). Вагомість патології та незадовільні результати лікування примушують багатьох вчених розробляти нові методи діагностики та лікування гігантоклітинної пухлини довгих кісток у дітей.
Діагностика гігантоклітинної пухлини кісток у дітей є дуже складною проблемою внаслідок недостатньої клінічної симптоматики, відсутності специфічних проявів, особливо на початкових стадіях розвитку захворювання.
Питання лікування гігантоклітинної пухлини довгих кісток у дітей та підлітків до кінця не вирішено. Провідним методом лікування пухлини в теперішній час є хірургічний. Хірургічне лікування дітей та підлітків із гігантоклітинною пухлиною довгих кісток залишається однією із складних та невирішених проблем, оскільки передбачає сукупність вирішення задач, що передбачають радикальне видалення патологічного вогнища, відновлення цілісності кістки та кісткової структури.
Найбільш раціональним методом лікування гігантоклітинної пухлини на даному етапі слід вважати радикальну резекцію в межах здорових тканин з наступною пластикою дефекту кістки. Аналіз вітчизняної та іноземної літератури виявив, що на теперішний час є різниця в поглядах прихильників хірургічного лікування гігантоклітинної пухлини кісток у дітей при ухваленні показань до радикальних та зберігаючих операцій таких як: сегментарна, крайова та внутрішньокісткова резекція кістки в межах здорових тканин (Сягайло П.Т., Дегтярь В.А., 1991; Крись-Пугач А.П. та співавт., 1998; Gitelis S. et al., 1993; Antract Ph. et al., 1998; Blackley H.R. et al., 1999). Подібні розбіжности з питань об’єму оперативного втручання пояснюються різним відношенням вчених до характеру перебігу процесу гігантоклітинної пухлини.
При лікуванні хворих із гігантоклітинною пухлиною довгих кісток паралельно з ліквідацією патологічного процесу стоїть питання заміщення дефекту кістки, відновлення її цілісності та структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГІГАНТОКЛІТИННОЇ ПУХЛИНИ ДОВГИХ КІСТОК У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок