Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМУВАННЯ ТАРИФНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВ ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

РЕФОРМУВАННЯ ТАРИФНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВ ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

Назва:
РЕФОРМУВАННЯ ТАРИФНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВ ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАЗАРЕНКО ЯРОСЛАВА ЯРОСЛАВІВНА
УДК .13
РЕФОРМУВАННЯ ТАРИФНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВ ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ
Спеціальність 08.00.04 - економіка та управління підприємствами
(автомобільний транспорт і дорожнє будівництво)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фінансів Національного транспортного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
Базилюк Антоніна Василівна,
Національний транспортний університет,
завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Коба Вячеслав Григорович,
Київська державна академія водного транспорту
ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного,
завідувач кафедри економіки і менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент
Гудкова Вікторія Петрівна,
Київський університет економіки і
технологій транспорту Міністерства транспорту
та зв’язку України, доцент кафедри “Економіки підприємств транспорту”
Захист відбудеться “ 22 ” лютого 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 17.01.2008 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В. В. Концева


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід до ринкової економіки потребує нових підходів до ціноутворення, принципів та методів побудови пасажирських тарифів, що дозволять адаптувати державну тарифну політику на пасажирському автомобільному транспорті до нових ринкових умов.
Пасажирський транспорт – одна з важливих складових платних послуг, що надаються населенню. Важко переоцінити соціальну значущість пасажирських перевезень, які впливають на рівень доступності регіонів, транспортну мобільність населення та достаток населення.
Тарифи є важливим індикатором пропорційності розвитку попиту і пропозиції на ринку пасажирського транспорту і служать відправною точкою в плануванні фінансової діяльності транспортних підприємств. Витратні методи формування пасажирських тарифів, що збереглися з адміністративно-планової економіки, в сукупності з наданням пільг на проїзд у транспорті загального користування, не задовольняють розвиток пасажирського автомобільного транспорту; відбувається “старіння” автобусного парку, скорочуються обсяги транспортної роботи та знижується якість надаваних послуг.
На фоні низького платоспроможного попиту, нестачі бюджетних коштів у регіонах на компенсацію збитків пасажирських підприємств тарифам відводять головну роль у збалансованості інтересів населення, підприємств пасажирського транспорту та держави.
Економічна наука не пропонує єдиного підходу до вирішення проблем, пов’язаних з формуванням транспортних тарифів, визначенням необхідного рівня рентабельності, а також порядку відшкодування збитків підприємств пасажирського транспорту, що не компенсуються платою за проїзд. Велика кількість методів ціноутворення, що пропонуються в сучасних літературних джерелах, вимагають адаптації до умов функціонування транспортної галузі України.
Теоретичні і методологічні основи проблеми ціноутворення і тарифоутворення підприємств висвітлені в працях А. В. Базилюк, А. Г. Будріна, Е. В. Будріної, Н. І. Верхоглядової, Ю. М. Гедз, В. В. Герасименка, М. Г. Григоряна, В. П. Гудкової, Н. А. Іванникової, А. Е. Ігудесмана, С. Б. Ільїна, В. Г. Коби, Г. А. Кононової, В. С.  Пінішка, Й.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕФОРМУВАННЯ ТАРИФНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВ ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок