Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)

Загрузка...

Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.) / сторінка 12

Назва:
Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,48 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

У підрозділі 3.4 – “Соціокультурні аспекти підприємницької діяльності одеського грецького купецтва” – показано, яким чином міцні фінансові позиції грецького купецтва Одеси зумовили формування на його основі впливової міської економічної та адміністративної еліти. Залучення грецького купецтва до місцевого громадського життя здійснювалося за такими напрямками: а) обрання на відповідальні посади та вплив через адміністративні можливості на суспільний розвиток міста; б) активна громадська і меценатська діяльність; в) культурно-просвітницькі ініціативи.
Багато купців були членами різноманітних товариств, попечителями училищ, гімназій, лікарень, притулків, фундаторами філантропічних, лікувальних, освітніх закладів. Турбота про освітній рівень одноплемінників утілилася у створення Одеського грецького комерційного училища та ознаменувалася низкою культурно-просвітницьких і соціальних заходів.
Розділ ІV – “Маріупольські купці-греки” – складається із двох підрозділів, в яких досліджено динаміку чисельного складу та напрями торговельної активності грецьких купців Маріуполя.
У підрозділі 4.1 – “Купецький стан м. Маріуполя в контексті внутрішньої торгівлі” – з’ясовано, що основним заняттям приазовських греків було сільське господарство. Це зумовлювало порівняно невелику частку купецького елементу в соціальній структурі громади. Переважна більшість місцевого купецтва належала до
2-ої чи 3-ої гільдій. Так, станом на кінець грудня 1820 р. в Маріуполі було зафіксовано 8 купців – з яких по 4 належало до 2-ої та 3-ої гільдій – які, втім, не займалися лише торгівлею, поєднуючи її з розведенням худоби та хліборобством.
Унаслідок вузькості внутрішнього ринку, малої платоспроможності населення фінансове становище купецтва було нестабільним, що призводило до значної динаміки його чисельного складу. Втім, саме греки складали більшість купецького стану Маріуполя (70 % від загальної кількості купецтва міста). Така ситуація зберігалась навіть після дозволу селитися у Маріупольському окрузі представникам інших національностей. Основними складовими професійної діяльності грецького купецтва Північного Приазов’я наприкінці XVIII – у першій половині ХІХ ст. були комерційні відносини з Кримом у питаннях імпорту фруктів, солі, вина та експорту виробів маріупольських ремісників, розгортання рибного промислу та ярмаркова торгівля, яка залежала від сільськогосподарського виробництва й була найпоширенішою формою торговельних контактів.
Наслідком розвитку капіталістичних відносин на Маріупольщині у другій половині ХІХ ст. стало: а) підвищення товарності виробництва зерна; б) занепад кустарного виробництва; в) капіталізація рибного промислу; в) створення грецьким купецьким капіталом підприємств із виробництва цегли.
У підрозділі 4.2 – “Маріупольське грецьке купецтво у зовнішньоторговельних зв’язках Північного ПриазовЙя” – доведено, що через нестачу капіталів у маріупольського купецтва та практично повну відсутність торговельного флоту в портовому місті, у зовнішній торгівлі переважали іноземні купці. Торгові фірми з Греції посіли чільне місце у вивозі зерна з азовських портів та відігравали важливу роль у розвитку місцевого судноплавства. Закупівельні ціни на зерно в Маріуполі були вдвічі дешевші, ніж в Одесі. Тому іноземні фірми намагалися зосередити у своїх руках весь механізм посередницької діяльності, що викликало невдоволення з боку маріупольських торговців. Лише у 40-ві рр. ХІХ ст. на міжнародний ринок вийшла невелика частка маріупольських купців-греків – О.Хараджаєв, І.Чебаненко, І.Гозадинов, М. Лагофетов. У навколишніх селах та повітах вони створювали закупівельні пункти, а на маріупольській пристані кожен із них мав кам’яні комори, а деякі навіть мали невеликі вітрильні судна для перевезення зерна. Утім, саме в цей період починається невпинне скорочення відпускної торгівлі зерном із Маріуполя, що зумовлювалося: конкуренцією з боку купців з інших приазовських та причорноморських міст (Бердянська, Миколаєва), яким було надано привілеї; Кримською війною 1853–1856 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок