Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)

Загрузка...

Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.) / сторінка 7

Назва:
Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,48 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Києві (далі ЦДІАК України), Російського державного архіву давніх актів (далі РДАДА), Російського державного історичного архіву (далі РДІА), Державного архіву Чернігівської області зберігаються документи, які на вищому державному рівні регламентували торговельно-економічну діяльність греків-купців. Корпус таких документів почав формуватися з середини XVII ст., від часу видання перших гетьманських універсалів, за якими греки одержали торговельні привілеї. Аналізуючи універсали, можна простежити розвиток правового поля для грецького торгового елемента в Ніжині. Більшість універсалів були опубліковані у ХІХ ст. професором Київського університету О.Федотовим-Чеховським Федотов-Чеховской А.А. Акти нежинского братства. – К.: Керер, 1884. – 84 с..
Законодавчі акти царського уряду (жалувані грамоти, іменні імператорські, сенатські укази) дозволяють простежити еволюцію ставлення владних кіл до ніжинських греків – від сприяння і заохочування до жорсткішої регламентації та заборони на торгівлю деякими товарами, що стало відображенням уніфікаційних та протекціоністських тенденцій російської політики.
Торговельно-економічні аспекти діяльності маріупольської грецької громади, і, особливо, питання її оподаткування регламентує ряд законодавчих документів – “Высочайшая грамота об устройстве христиан, выведенных из Крыма”, яка відома в історичній літературі як Жалувана грамота Катерини ІІ від 21 травня 1779 р., укази Олександра І, тощо. Законодавчі документи щодо іноземної активності в Одесі засвідчують сприяння торгівлі грецьких купців на нових місцях та їх інкорпорації до соціальної структури російського суспільства.
Переважна кількість законодавчих актів Російської імперії, що стосуються предмета нашого дослідження, була опублікована в “Повному зібранні законів Російської імперії” (ПСЗ).
Представницьким видом джерел є актові матеріали, які диференціюються як розпорядчі та засвідчувальні. Серед засвідчувальних документів відзначимо паспорти, атестати, свідоцтва, заповіти, доручення, що видавалися купцям Ніжинським грецьким магістратом (ф.101 “Ніжинський грецький магістрат” Держархіву Чернігівської області). Вони характеризують інтенсивність та обсяги торгівлі, асортимент товарів, торговельні шляхи, а також ілюструють повсякденний вимір комерційної діяльності ніжинських греків та становлення корпоративних відносин у середовищі грецького купецького загалу.
У фонді 379 “Департамент державного майна міністерства фінансів” РДІА містяться матеріали, які висвітлюють широкий спектр питань торгівлі маріупольських греків – від механізму її регулювання та організації до структури імпорту.
Частина актових матеріалів щодо торговельної діяльності греків на українських землях були систематизовані та опубліковані у багатотомному виданні “Акты, относящиеся к истории Южной и Западной России, собранные и изданные археографической коомиссией”.
Серед матеріалів справочинства Ніжинського грецького магістрату та Маріупольського грецького суду можна виділити наступні групи: 1) документи, які надходили до цих установ від вищих органів управління; 2) документи, створені магістратом і судом, які направлялися за призначенням; 3) журнали і документи, які надходили у зазначені установи від підвідомчих структур (рапорти, відомості, звіти, донесення); 4) документи, які надійшли від приватних осіб (донесення, скарги, боргові розписки, векселі купців та скарги на зловживання з боку ніжинських бургомістрів, які завдавали клопоту купцям); 5) папери, які надсилалися органами судочинства ніжинських та маріупольських греків приватним особам (повідомлення, розпорядження). Найбільша кількість таких документів зберігається у фондах ЦДІАК України, Держархіву Чернігівської області.
Досить інформативний комплекс документів, що дозволяють з’ясувати географію торгівлі маріупольських купців, напрями регіональної торгівлі, функціонування банківських та кредитних установ, зберігається у ф.1576 “Маріупольський грецький суд” ЦДІАК України, ф.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок