Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)

Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,48 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Волониць Віра Степанівна
УДК 94:339:316.343.34 (477=14) “16/18”
Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)
07.00.01-історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
Гедьо Анна Володимирівна,
професор кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Донецький національний університет
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Журба Михайло Анатолійович,
завідувач кафедри історії та археології слов’ян,
Інститут історичної освіти
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова
кандидат історичних наук
Пахоменко Сергій Петрович,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики,
Маріупольський державний гуманітарний університет
Захист відбудеться “24” грудня 2007 р. о “13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд. 32
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “23” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Розбудова сучасної ринкової економіки її ефективна інтеграція в систему світового господарства є одним із найважливіших пріоритетів суспільного розвитку України. У цьому контексті вивчення та врахування історичного досвіду підприємницької діяльності на українських теренах, ретроспективний аналіз зовнішньоекономічних зв’язків українських земель надає необхідні історичні знання для формування цивілізованих торговельно-економічних та інвестиційних відносин як у національному, так і у міжнародному вимірах. Поступове залучення України до європейського співробітництва актуалізує дослідження історичних традицій комерційного спілкування з країнами і народами Старого світу, з-поміж яких особлива роль належить грецькому народові, з яким Україну пов’язує давні та міцні культурні й економічні взаємини.
Досвід вивчення історії підприємницької діяльності свідчить, що існування іноземного компонента на певному етапі розвитку будь-якої країни має суттєве значення для її економіки та має певний вплив на суспільні відносини. Упродовж ХVІІ–ХІХ ст. греки відігравали багатофункціональну роль у господарському житті України. Одним із головних пріоритетів життєдіяльності утворених на українських землях грецьких осередків була торгівля. Ніжинські грецькі купці утримували протягом понад 100 років провідні позиції в організації внутрішньої та зовнішньої комерційної діяльності на українських теренах. Дещо менше, але також важливе, місце займала купецька діяльність у розвитку грецької громади Північного Приазов’я.
Враховуючи гетерогенність соціальних і культурних ознак грецьких осередків України, вважаємо за необхідне визначитися з їх класифікацією. Стосовно грецького населення Ніжина та Північного Приазов’я сучасні дослідники використовують термін “громада”. Адже ніжинські та приазовські греки мали розвинуту систему етнічного самоврядування, санкціоновану державою. Одеські греки, що відзначалися великими капіталами та торговельним обігом, не створили автономних інституцій етнічного характеру, тому застосовуємо до них визначення “грецька спільнота”.
Аналіз їх буття дозволяє зрозуміти роль торгівлі не тільки як інструмента реалізації певних економічних інтересів, але і як засобу етнічної самоорганізації, здійснення міжетнічного спілкування та адаптації колоністів у новому середовищі. Знання про традиції професійної орієнтації грецької меншини України, історичні особливості її суспільної ролі надзвичайно потрібні для формування ефективної політики у галузі міжетнічних відносин.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Торговельно-комерційна діяльність греків-купців в Україні (середина ХVІІ-ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок