Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНИМ СТРАХУВАННЯМ

МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНИМ СТРАХУВАННЯМ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНИМ СТРАХУВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,34 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Євтушенко Тетяна Павлівна
УДК 330.4:368.9
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ
УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНИМ СТРАХУВАННЯМ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), на кафедрі економічної кібернетики.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор Лисенко Юрій Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Амітан Веніамін Наумович, АТ “Данко” (м. Донецьк), перший віце-президент
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Хижняк Володимир Іванович, Донецький інститут економіки та господарського права (м. Донецьк), професор кафедри вищої математики та економіко-математичних методів
Провідна установа
Харківський національний університет ім. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Харків)
Захист відбудеться 24 жовтня 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 по захисту дисертацій у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 20 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Стан охорони здоров'я відбиває рівень соціального захисту населення та існуючу політико-економічну ситуацію в суспільстві. Захворювання та непрацездатність – це соціальні ризики, з необхідністю управління якими стикається будь-який громадянин, господарюючий суб'єкт та держава.
Існує декілька форм управління соціальними ризиками – самостійне покриття витрат при їх виникненні, соціальне страхування за участю держави, придбання страхового покриття у комерційних страховиків. Їм відповідають три базові моделі організації та фінансування охорони здоров'я: приватна, державна (бюджетна) та страхова. Аналіз результатів їхнього функціонування свідчить про недостатню ефективність застосування у чистому виді ринкових чи державних механізмів для управління соціальними ризиками. Саме тому більшість держав віддають перевагу страховим принципам для організації управління охороною здоров'я в комбінації з деякими раціональними механізмами ринкового та державного управління.
Структурні та системні зміни в функціонуванні економіки в Україні призвели до того, що держава не в змозі фінансувати вирішення соціальних проблем, використовуючи старі схеми бюджетної охорони здоров'я, що базувалися на принципах загальнодоступності та безоплатності.
Тому особливу актуальність у наш час набули питання раціонального використання ресурсів; оптимізації взаємовідносин між державою, суспільством та ринком; пошуку та застосування ефективних моделей організації та управління системою охорони здоров'я.
Вітчизняні та зарубіжні вчені, зокрема Кутузов І.Н., Щедрий П., Нонко В., Рєшетніков А.В., Ліннакко Еєро, Софі Віттер, Тім Енсор, МакКлелан M., Скиннер Дж., Паулу M.В., у своїх дослідженнях аналізують можливості, проблеми і перспективи медичного страхування. Дослідженнями в галузі моделювання страхових ризиків займаються вітчизняні вчені Ястремський О.І., Вітлінський В.В., Мертенс О., Устенко О.Л., Лисенко Ю.Г., Петренко В.Л. і інші.
Проте в нашій країні дотепер не розроблені теоретична та алгоритмічна бази для забезпечення ефективного управління охороною здоров'я. Тому тема дисертації, що передбачає дослідження та моделювання процесів управління в медичному страхуванні, є актуальною.
Зв'язок дисертаційної роботи з науковими програмами, якого обговорюються у наш час в Україні, для ефективного вирішення яких можуть бути застосовані моделі управління медичним страхуванням, що запропоновані автором.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНИМ СТРАХУВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок