Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАРТІСНА ОЦІНКА ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА ТА ДИНАМІКА ЇХ ЦІНИ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ВАРТІСНА ОЦІНКА ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА ТА ДИНАМІКА ЇХ ЦІНИ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ВАРТІСНА ОЦІНКА ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА ТА ДИНАМІКА ЇХ ЦІНИ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державний вищий навчальний заклад
"КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА"
ЗАПЛІТНА ТЕТЯНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК: 330.101.5: 330.13
ВАРТІСНА ОЦІНКА ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА ТА ДИНАМІКА ЇХ ЦІНИ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович
ДВНЗ "Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана",
професор кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Артьомова Тетяна Іванівна
ДУ “Інститут економіки та
прогнозування НАН України”,
старший науковий співробітник
відділу економічної теорії
Захист відбудеться “12” жовтня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 в ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана" за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана": 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська 49-г, ауд. 601.
Автореферат розіслано “12” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
доктор економічних наук, професор А.Е. Фукс
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ретроспективний аналіз історії економічної думки та економічної історії засвідчує про поступовий перехід виміру обсягів, структури та пропорцій економічного розвитку від натуральних до вартісних показників. Такі перетворення зумовлюють необхідність в розробці критеріїв та інструментів оцінювання. Вирішення завдань економічного зростання неможливе без застосування вартісної оцінки наявних в суспільстві факторів виробництва, серед яких земля, капітал і робоча сила є основними. Ринкові перетворення в українській економіці призвели до недооцінки національного багатства під час приватизації, цінових спекуляцій на ринках землі, праці, енергетичних ресурсів, товарів та послуг, а маніпулювання валютними курсами та курсами різних видів цінних паперів стали наслідком не тільки ринкового реформування, а й відсутністю у суб’єктів господарювання глибоких знань та навичок з економічного оцінювання. Тому розробка теорії вартісного оцінювання набуває особливої актуальності та ваги для країн з постсоціалістичною трансформаційною економікою.
Сучасна економічна література характеризується невеликою кількістю праць, що присвячені теорії вартісного вимірювання економічних параметрів. Більшість праць зосереджена на дослідженні лише теорій вартості та визначення цін, тоді як комплексна теорія оцінювання всіх складових національного багатства залишилась поза увагою економістів. Перші наукові погляди з теорії вартості ми знаходимо в працях фізіократів Ф. Кене, Ж. Тюрго, В. Мірабо, Г. Летрона, П. Дюпона (обґрунтування величини вартісного виміру землі), представників класичної політичної економії У. Петті, А. Сміта, Д. Рікардо, Дж. Ст. Міля, Ж. Б. Сея, (трудова та факторна теорії вартості), К. Маркса (теорія вартості та експлуатації робочої сили), ідеологів маржинальної революції В.С. Джевонса, К. Менгера, Л Вальраса, Д. Б. Кларка (психологічна теорія цінності та граничної продуктивності факторів виробництва). Новим поштовхом в оцінюванні став неокласичний синтез А. Маршалла, Ф. Найта та праці Л. фон Мізеса, Дж. Р. Хікса, Дж. Стіглера, які радикальним чином вплинули на зміну цінностей в суспільстві.
Розгляду функціональної ролі економічних факторів і визначення їх цінності у відтворенні економіки присвятили свої праці такі вчені, як А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВАРТІСНА ОЦІНКА ФАКТОРІВ ВИРОБНИЦТВА ТА ДИНАМІКА ЇХ ЦІНИ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок