Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ У ЖІНОК ПІСЛЯ ГІСТЕРЕКТОМІЇ

ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ У ЖІНОК ПІСЛЯ ГІСТЕРЕКТОМІЇ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ У ЖІНОК ПІСЛЯ ГІСТЕРЕКТОМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КВАША ТАМАРА ІГОРІВНА
УДК 618.173-089-036-08-084
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ У ЖІНОК ПІСЛЯ ГІСТЕРЕКТОМІЇ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
ТАТАРЧУК ТЕТЯНА ФЕОФАНІВНА
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
завідувач відділення ендокринної гінекології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН та НАН України
СТЕПАНКІВСЬКА ГАЛИНА КОСТЯНТИНІВНА, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця (м.Київ) МОЗ України, професор кафедри акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор
СЕНЧУК АНАТОЛІЙ ЯКОВИЧ,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідувач кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України (м.Київ), кафедра акушерства, гінекології та перинатології.
Захист дисертації відбудеться “11” лютого 2003 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.553.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія”, при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м..Київ, вул. Мануїльского,8).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 02 ” січня 2003 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки в популяції жінок репродуктивного віку збільшився відсоток осіб яким з тих чи інших причин проводиться гістеректомія з, або без видалення придатків (Запорожан В.Н.і співавт, 1998; Hammong C.B., 1994; Labrie F.еt al., 1997). Так за даними Ede J. (1997), за останні тридцять років відсоток прооперованих потроївся і зріс з 6,2% в 1967 р. до 18,6% в 1997р. Лише в м. Києві щороку з тих чи інших причин виконується більше тисячі оперативних втручань, при яких видаляються обидва яєчники у молодих жінок (В.С.Артамонов, С.Я.Сольський, 1998). За даними Хачкурузова С.Г. (1999), біля 20% жінок в віці старше 18 років перенесли видалення матки, в тому числі біля 70% з них були прооперовані в віці від 30 до 40 років з приводу лейоміоми.
Рядом досліджень проведених як у нашій країні (Степанковская Г.К., Яроцкий Н.Е., 2001), так і за її межами (Сметник В.П.,1998; Савицький Г.А.,2000; Краснова И.А., та співавт., 2001; J.Studd 1998), доведена більша частота та тяжкий перебіг синдрому хірургічної менопаузи, з більш вираженими проявами як вегетосудинних так і психоемоційних розладів після гістероваріоектомії ніж після гістеректомії без видалення придатків. Саме тому в останні роки зростає тенденція до проведення органозберігаючих операцій. В той же час Я.В.Бохман (1989), та І.А.Краснова (2001), відмічають, що після гістеректомії в залишених яєчниках виникають кістозні утворення, розвивається ендометріоз, що ставить під сумнів доцільність збереження яєчників у жінок старших вікових груп.
На сьогодні однозначно не встановлені критерії вибору оперативної тактики відносно залишення яєчників, у пацієнток різних вікових груп. Не встановлені фактори ризику, розвитку дизгормональних розладів у разі збереження яєчників, відсутні рекомендації щодо заходів профілактики структурно-функціональних порушень у залишених яєчниках.
Лише поодинокі публікації (Levine, 1998; Wernich 1998) відображають результати досліджень сексуальної функції у жінок, та їх психологічну адаптацію після гістеректомії. Дані щодо особливостей сексуальної функції в залежності від обсягу гістеректомії (надпіхвова чи тотальна) малочисельні та неоднозначні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ХІРУРГІЧНОЇ МЕНОПАУЗИ У ЖІНОК ПІСЛЯ ГІСТЕРЕКТОМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок