Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ БАКТЕРІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДУ СОРБЦІЙНО-КОНТАКТНОГО ЗНЕВОДНЕННЯ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ БАКТЕРІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДУ СОРБЦІЙНО-КОНТАКТНОГО ЗНЕВОДНЕННЯ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ БАКТЕРІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДУ СОРБЦІЙНО-КОНТАКТНОГО ЗНЕВОДНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,86 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР“
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ”
ПІНЧУК НАТАЛІЯ ГРИГОРІВНА
УДК 636.09:579.62:57.082.5:57.086.14
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДОВГОТРИВАЛОГО
ЗБЕРІГАННЯ БАКТЕРІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДУ
СОРБЦІЙНО-КОНТАКТНОГО ЗНЕВОДНЕННЯ
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор,
академік Української академії аграрних наук
Головко Анатолій Миколайович,
Українська академія аграрних наук, віце-президент
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор,
член-кореспондент Української академії аграрних наук
Завгородній Андрій Іванович,
Національний науковий центр “Інститут
експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”,
завідувач лабораторії вивчення туберкульозу;
доктор ветеринарних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
член-кореспондент Української академії аграрних наук
Мандигра Микола Станіславович,
Інститут епізоотології Української академії аграрних
наук, директор.
Захист відбудеться 22 лютого 2008 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 у Національному науковому центрі “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” за адресою: вул. Пушкінська, 83, м. Харків, 61023.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини” за адресою: вул. Пушкінська, 83, м. Харків, 61023.
Автореферат розісланий 18 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук,
професор А. Ф. Бабкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перед науково-дослідними та діагностичними мікробіологічними лабораторіями, діяльність яких спрямована на зберігання та підтримання штамів мікроорганізмів у високоактивному стані, стоїть надзвичайно важливе завдання – розробка таких методів і способів довготривалого зберігання мікроорганізмів, які б забезпечували максимальне збереження життєздатності та основних біологічних властивостей вихідних культур як на початкових етапах підготовки зразків, так і впродовж тривалого зберігання виготовлених зразків штамів мікроорганізмів.
Для вирішення зазначеного завдання необхідне розв'язання багатьох питань, основними з яких є вивчення механізмів кріопошкодження, кріозахисту і репарації біологічних об'єктів (Никитин Е. Е., Звягин И. В., 1971; Цуцаева А. А., 1987; Комагата К., 1988; Гордиенко Е. А., Пушкарь Н. С., 1994; Нежута А. А., Сербис Е. С., 2003). До того ж актуальними на сьогодні є і питання подальшого вдосконалення механізації і автоматизації процесів висушування; уточнення умов спрощення три-валого зберігання біопрепаратів; підвищення ефективності існуючого й експери-ментального обладнання, що розробляється на основі більш глибокого вивчення теоретичних основ теплофізичних процесів і молекулярних змін у біологічних ма-теріалах, а також підбору таких захисних середовищ, які б забезпечували стабільність висушених препаратів, не впливаючи на їх активність і специфічність (Белоус А. М., Цветков Ц. Д., 1985; Маслак А. А., Емельянов Н. И., 1987; Родичева Э. К., Медведева С. Е., 1996; Самуйленко А. Я., Нежута А. А., Еремец В. И., Токарик Э. Ф., 2003).
Численні дані літератури свідчать про те, що на сьогодні найбільш поширеним методом довготривалого зберігання бактерій є ліофільне висушування (Фатеева М. В., 1967; Герна Р., 1983; Сидякина Т. М., 1985; Нежута А. А., Токарик Э. Ф., Самуйленко А. Я., 2002). Хоча цей метод висушування і задовольняє дослідників за багатьма показниками висушеного матеріалу, проте він потребує багато часу для його здійснення, відпрацювання показників режиму висушування, таких як: термін, температура, тиск, а також визначення інгредієнтів захисного середовища та їх кількісний вміст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДОВГОТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ БАКТЕРІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДУ СОРБЦІЙНО-КОНТАКТНОГО ЗНЕВОДНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок