Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Молода сім’я в сучасній Україні:Соціально-філософський аналіз

Молода сім’я в сучасній Україні:Соціально-філософський аналіз

Назва:
Молода сім’я в сучасній Україні:Соціально-філософський аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,31 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Руденко Тамара Петрівна
УДК 316.356.2
Молода сім’я в сучасній Україні:Соціально-філософський аналіз
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: _доктор філософських наук, професор
Новіков Борис Володимирович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії
кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук’янович,
Київський національний університет харчових технологій,
доцент кафедри філософії
Провідна установа _Київський національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра філософії
Захист відбудеться “ 27 ” січня 2005 р. о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9 (Зала засідань вченої ради, 9-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: : 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “23 ”грудня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сім’я є складним соціокультурним явищем. Вона представляє собою практично всі аспекти людської життєдіяльності і виходить на всі рівні соціальної практики: від індивідуального до суспільно-історичного, від матеріального до духовного. На сучасному етапі в житті українського суспільства сім’я і сімейний добробут серед переліку цінностей людини виходить на чільне місце. Особливо важливим для українського суспільства, яке шукає дійсні принципи власного розвитку, є дослідження проблем молодої сім’ї її взаємодії з суспільством, зумовлене необхідністю пошуків і впровадження в соціальну практику принципів розвитку суспільства і людини.
Негативні явища повсякденного життя, такі, як інфляція, соціальна і політична нестабільність, відсутність правових гарантій, невизначеність майбутнього і навіть сама ситуація соціальних змін дають поштовх соціальній дезадаптації людей у багатьох її проявах і розвитку девіацій. Завдяки цьому ієрархія загальнолюдських цінностей в індивідуальній свідомості зазнала істотної деформації. Цей процес, обтяжений станом хронічного емоційного стресу, охопив усі верстви населення і вплинув на складні соціальні структури. В умовах, що склалися особливого значення набувають міжособові стосунки, яким в більшій мірі, ніж інші соціальні структури, здатна забезпечити гармонійна сім’я.
Сучасна криза сім’ї пов’язана з цілою низкою суперечностей, найважливіша з яких виникає між суспільством і сім’єю. В умовах зміни демографічних процесів в Україні, що характеризуються кризовим станом: зростання кількості розлучень; самотніх людей; перевищення рівня смертності над рівнем народжуваності; залишається високою материнська і дитяча смертність; смертність чоловіків і жінок працездатного віку, через що зберігається високий рівень овдовіння і сирітства простежується негативний вплив цих чинників на функціонування інституту сім’ї.
Динаміка соціальних змін, що позначилися і на сім’ї вимагає застосування в філософському аналізі феномену сім’ї нової філософської парадигми, оскільки вітчизняна філософія не достатньо адекватно розглядала зміст і внутрішній світ сім’ї. Проблема формування сучасної молодої української сім’ї досліджувалась недостатньо, тому виникла потреба детально розглянути аспекти демографічного розвитку на сучасному етапі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Молода сім’я в сучасній Україні:Соціально-філософський аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок