Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІЛКОВОЛІГНОВУГЛЕВОДНИЙ КОМПЛЕКС БОБОВИХ ТРАВ

БІЛКОВОЛІГНОВУГЛЕВОДНИЙ КОМПЛЕКС БОБОВИХ ТРАВ

Назва:
БІЛКОВОЛІГНОВУГЛЕВОДНИЙ КОМПЛЕКС БОБОВИХ ТРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,15 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.В.БОГАТСЬКОГО
Данилова Олена Іванівна
УДК 577.11/.12:635.65-035.22
БІЛКОВОЛІГНОВУГЛЕВОДНИЙ КОМПЛЕКС
БОБОВИХ ТРАВ
02.00.10 - біоорганічна хімія
Авторефератдисертації на здобуття наукового ступенякандидата хімічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Одеської державної академії харчових технологій Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник - доктор хімічних наук, професорДудкін Мар Сергійович,
Одеська державна академія харчових технологій,
професор кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Давиденко Тетяна Іванівна,Фізико-хімічний інститут ім. О.В.БогатськогоНАН України, провідний науковий співробітник кандидат хімічних наук, доцент
Гришковець Володимир Іванович,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти
і науки України, доцент кафедри органічної хімії
Провідна установа – Київський національний університет
ім. Т.Г.Шевченка, кафедра органічної хімії
Захист відбудеться "24" _травня__ 2001 р. о _1230_ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.219.02 при Фізико-хімічному інституті ім. О.В.Богатського НАН України за адресою: 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України за адресою: 65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86.
Автореферат розісланий "_20 " _квітня_ 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник . Литвинова Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Біополімери, що відіграють значну роль в процесах життєдіяльності, викликають підвищений інтерес у зв'язку з тим, що вони із своєю складною надмолекулярною будовою мають унікальні властивості, які ще недостатньо вивчені і дослідження у цієї області можуть призвести до корисних відкриттів. З використанням біополімерів та вивченням принципів їх функціонування можуть бути вирішені прикладні задачі в галузі хімії, медицини.
Актуальність теми. В кожному біологічному матеріалі закладено природні механізми, які сприяють стабілізації обмінних процесів в організмі і проблема полягає в тому, щоб знайти застосування широкому спектру оточуючих людину засобів, на основі біохімічних досліджень оцінити можливість та напрямок використання їх як ефективних складників в раціоні людини, що допомагають як запобігти ряду захворювань, так і лікувати їх засобами які завдяки біологічній спорідненості близькі до організму людини.
В останні роки перед людством постала проблема пошуку джерел біологічно активних композицій (БАК), які здатні поліпшити здоров'я людини, запобігти негативним наслідкам впливу несприятливих факторів навколишнього середовища, підвищити імунозахисні сили організму. При цьому необхідно, щоб нові БАК були фізіологічними, їх вплив на організм має бути м'яко-коригуючої спрямованості. Зараз в медицині розширюється сфера використання одного з таких видів БАК - харчових волокон (ХВ) для включення їх до лікувальних раціонів для поліпшення здоров'я населення. Пошук нових джерел ХВ набуває важливого значення і є одним з основних напрямків покращення структури харчування.
Попри те, що в останні роки в ряді робот висвітлюється проблема споживання ХВ, їх вміст в різних харчових продуктах, все ж знання про реакції шлунково-кишкового тракту на різні види ХВ недостатньо повні і глибокі. Не завжди однозначними є отримувані результати, все це не дозволяє адекватно оцінити не тільки дію нових, нетрадиційних джерел ХВ, але й тих, які зараз широко використовують. Важливе місце в таких дослідженнях посідають вивчення будови, властивостей полісахаридів сировини, їх комплексів з лігніном, білками.
Білковолігновуглеводний комплекс (БЛВК) - це комплекс, здатний проявляти властивості БАК, до його складу входять природні біополімери: геміцелюлози, целюлоза, лігнін, білкові та пектинові речовини, пов'язані між собою водневими, ковалентними, гідрофобними, Ван-дер-Ваальсовими та іншими зв'язками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІЛКОВОЛІГНОВУГЛЕВОДНИЙ КОМПЛЕКС БОБОВИХ ТРАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок