Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У МОЛОДШІЙ ШКОЛІ З УРАХУВАННЯМ РЕГІОНАЛЬНОГО КОМПОНЕНТУ ОСВІТИ ( НА ПРИКЛАДІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У МОЛОДШІЙ ШКОЛІ З УРАХУВАННЯМ РЕГІОНАЛЬНОГО КОМПОНЕНТУ ОСВІТИ ( НА ПРИКЛАДІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У МОЛОДШІЙ ШКОЛІ З УРАХУВАННЯМ РЕГІОНАЛЬНОГО КОМПОНЕНТУ ОСВІТИ ( НА ПРИКЛАДІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Молнар Михайло Васильович
УДК 796:370.37
ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У МОЛОДШІЙ ШКОЛІ З УРАХУВАННЯМ РЕГІОНАЛЬНОГО КОМПОНЕНТУ ОСВІТИ
( НА ПРИКЛАДІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
24.00.02. - Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Луцьк - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському державному інституті фізичної культури, Державний комітет молодіжної політики, спорту та туризму України
Науковий керівник: |
кандидат педагогічних наук, доцент
Єфімов Анатолій Олександрович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, заступник декана факультету олімпійського і професіонального спорту
з науково-методичної роботи
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор,
Вільчковський Едуард Станіславович,
Інститут проблем виховання АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, професор
Ареф’єв Валерій Георгійович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, професор кафедри
фізичного виховання та здоров’я
Провідна установа: |
Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Державний комітет молодіжної політики, спорту та туризму України, м. Київ
Захист відбудеться 4 липня 2000 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.02 Волинського державного університету імені Лесі Українки (43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
Автореферат розіслано 3 червня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук, доцент Цьось А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Концепція розвитку соціально-економічного потенціалу нашого суспільства, реформи загальноосвітньої школи висунули нові вимоги до всебічного вдосконалення особистості школяра, до шляхів та методів вирішення соціально-педагогічних завдань.
Загально відомим є те, що ефективність системи фізичного виховання визначається рівнем її наукового, організаційного та програмно-нормативного забезпечення. Один із шляхів підвищення ефективності цієї системи полягає у розробці науково обгрунтованих програм з фізичної культури для учнів загальноосвітніх шкіл. Дослідники висловлюють думку про недоцільність створення єдиної програми з фізичної культури (Є.П. Сівков, 1986; В.М. Крамських, 1994), адже державні програми з фізичної культури школярів хоч і націлені на виховання досконалого підростаючого покоління, не в стані урахувати всього різноманіття умов різних регіонів країни, що обумовлюють особливості фізичного стану дітей.
Проте, за останній час з’явилось багато різних шкільних програм з фізичної культури, що не мають під собою необхідного наукового підгрунтя, відзначаються вкрай неузгодженими і необгрунтованими підходами щодо змісту предмету “Фізична культура”, його призначення, форм реалізації тощо.
Проблемі програмного забезпечення фізичного виховання в загальноосвітній школі присвячено численні дослідження (Б.М. Шиян, 1987, 1997; А.Ф. Борисенко, 1997; Г.В. Воробей, 1993; В.Г. Ареф’єв, В.Р. Столітенко, 1997 та ін.). Дослідженнями були охоплені Київська, Тернопільська, Вінницька, Івано-Франківська та інші області.
Незважаючи на такий великий інтерес до зазначеної проблеми з боку фахівців одним з не досліджених регіонів України, є Закарпаття, зі своїми екологічними, біологічними, соціальними особливостями та місцевими умовами. Саме ці особливості в значній мірі визначають морфофункціональний та психічний статус людини, його фізичну підготовленість та працездатність, фізичний розвиток та стан здоров’я ( О.В. Соломонко, 1989; Б.З. Сагіян, 1990; Ш.Х. Ханкельдієв, 1990; Л.П. Сергієнко, 1993; Є.Н. Приступа, 1994; В.І. Завацький, 1995; Донзо Діарра, 1997 та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМНО-МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У МОЛОДШІЙ ШКОЛІ З УРАХУВАННЯМ РЕГІОНАЛЬНОГО КОМПОНЕНТУ ОСВІТИ ( НА ПРИКЛАДІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок