Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українське питання в радянсько-польських стосунках 20–50-х років ХХ ст.: військово- історичний аспект

Українське питання в радянсько-польських стосунках 20–50-х років ХХ ст.: військово- історичний аспект

Назва:
Українське питання в радянсько-польських стосунках 20–50-х років ХХ ст.: військово- історичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,78 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет “Львівська політехніка”
Ліпкан Андрій Георгійович
УДК 947.04(УКР) “1918–1951”
Українське питання
в радянсько-польських стосунках
20–50-х років ХХ ст.: військово-
історичний аспект
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Київського національного університету культури і мистецтв.
Науковий керівник – | кандидат історичних наук, професор
Кучменко Борис Арсентійович, Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Красівський Орест Якубович, Львівський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедри політичних наук та філософії
кандидат історичних наук, доцент
Гетьманчук Микола Петрович, Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри політології
Провідна установа – | Київський військовий гуманітарний інститут Національної академії оборони України, кафедра історії. |
Захист відбудеться “20” червня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: м. Львів - 13, вул. С.Бандери, 12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою м. Львів - 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “19” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент В.І. Гусєв
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Історія українсько-польських відносин на геополітичному фоні Центрально-Східної Європи першої половини ХХ ст. до сих пір досліджувалася в СРСР, Україні, Польщі у невеликих часових і територіальних рамках. Існують також концептуальні розходження польської, української та російської історіографій в оцінці військово-політичної діяльності українського і польського проводів щодо розв’язання української проблеми після розпаду Габсбурзької та Романівської імперій, особливо ж після появи у міжвоєнний період гітлерівського та сталінського тоталітарних режимів. Неузгодженість в поглядах на історичну спадщину наших народів залишається джерелом взаємних звинувачень, що не сприяє гармонійному розвитку відносин між сусідніми державами.
Порушена тема вже знайшла певне висвітлення у польській та вітчизняній науці й публіцистиці. Позатим у справі об'єктивного, не обтяженого політико-ідеологічними стереотипами дослідження даної етнополітичної проблеми, має бути зроблено ще чимало. Йдеться не про те, щоб обілити одну або очорнити іншу сторону: помилок більших чи менших допустились обидві сторони – і політики, і науковці. Правда потрібна не лише заради встановлення історичної справедливості, але й формування добросусідських конструктивних відносин між політиками, парламентарями, військовиками, науковцями і широким загалом громадян України, Польщі, Росії, насамперед прикордонних теренів.
Необхідність розширення етнополітичних уяв щодо геополітичних реалій Центрально-Східної Європи напередодні та під час Другої Світової війни, потреба грунтовного переосмислення процесів організаційно-політичного становлення українського визвольного руху за державне самовизначення і соборність українських земель, підтверджують наукову і суспільну значимість дослідження.
Зв’язок з планами наукових досліджень. Дисертація виконана у відповідності з науково-дослідною програмою з новітньої історії України, що розробляла кафедра історії України Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут”.
Об’єкт дисертації – українсько-польсько-радянські військо-політичні стосунки на фоні геополітичної ситуації у Центрально-Східній Європі у другій чверті ХХ ст., а предмет – зміст, форми та методи вирішення українського питання в контексті радянсько-польських відносин у 1918–1951 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Українське питання в радянсько-польських стосунках 20–50-х років ХХ ст.: військово- історичний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок