Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МАГНІТНИХ ПОЛів ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ПРЕЦИЗІЙНИХ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТинок

ФОРМУВАННЯ МАГНІТНИХ ПОЛів ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ПРЕЦИЗІЙНИХ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТинок

Назва:
ФОРМУВАННЯ МАГНІТНИХ ПОЛів ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ПРЕЦИЗІЙНИХ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТинок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВЧЕНА РАДА Д64.845.01
Мициков Андрій Олегович
УДК 621. 384.
ФОРМУВАННЯ МАГНІТНИХ ПОЛів ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ПРЕЦИЗІЙНИХ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТинок
01.04.20-фізика пучків заряджених частинок.
Автореферат дисертації на здобуття ученого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2001


Дисертація є рукопис.
Роботу виконано в Національному науковому центрі Харківський фізико-технічний інститут (ННЦ ХФТІ)
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
Карнаухов Іван Михайлович - доктор фізико-математичних наук, професор, заступник ген. директора з наукових питаннь ННЦ ХФТІ, м.Харків.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
Онищенко Іван Миколаєвич доктор фізико-математичних наук, професор, заст. директора ІПЕНМП ННЦ ХФТІ.
Чорний Валентин Васильович кандидата фізико-математичних наук, зав. лаб. Харківського Державного Університету.
Провідна організація : Інститут Ядерних Досліджень НАНУ
Захист дисертації відбудеться "_6__"__березня___2001 р. о 15 годині на засіданні
Спеціалізованої ради Д .845.01
З дисертацією можна ознайомитися бібліотеці ННЦ ХФТІ, м.Харків, Академічна1.
Автореферат розіслано "__31_"___січня_______ 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої ради Д .845.01 Айзацький М. І.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність проблеми обумовлена необхідністю одержання прецизійних пучків у циклічних прискорювачах, нагромаджувачах та мікрозондах для забезпечення сучасного рівня досліджень у ядерній фізиці, фізиці елементарних частинок, досліджень на пучках синхротронного випромінювання, для ефективного використання пучків у прикладних цілях. Для одержання пучків високої яскравості усе частіше застосовуються магнітооптичні елементи з комбінованими функціями. Діпольний магніт із показником спаду поля, квадрупольна лінза із секступольною складовою, секступольна лінза, що має діпольну складову - усе це елементи сучасних установок. Застосування таких елементів виправдано, в першу чергу, у спеціалізованих малогабаритних прискорювачах, в яких на прямолінійних ділянках встановлюються вігглери, ондулятори, технологічне та дослідницьке обладнення. При цьому вимоги до точності підтримки поля мають стійку тенденцію до росту й обмежуються тільки технологічними можливостями виготовлення магнітооптичних елементів. За таких умов існує необхідність розробки багатополюсників із заданим магнітним полем, яке має бути реалізоване з необхідною точністю в зазначеній області.
Узвичаєний підхід розрахунку магнітів методом рішення низки прямих задач магнітостатики (розрахунок поля по заданій геометрії магніту) до одержання прийнятного варіанта є трудоміським і не завжди призводить до оптимального рішення. Тому рішення зворотньої задачі (визначення форми магніту по заданому полю) є потужним засобом для одержання необхідних параметрів магнітів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація містить результати, що отримані при роботі над такими програмами і проектами.
1)
“Програма робіт з атомної науки і техніки ННЦ ХФТІ до 2000 року”, затверджена Постановою Кабінету міністрів від 20.07.93 №558.
·
Тема: ”Дослідження динаміки частинок і розробка методів та устаткування циклічних прискорювачів для одержання квазібезперервних пучків електронів, пучків синхротронного випромінювання і гама квантів”, шифр 03/39.
·
Тема: ”Дослідження та розробка методів та устаткування циклічних прискорювачів для одержання квазібезперервних пучків електронів, пучків синхротронного випромінювання і гама квантів”, шифр 02/39.
2)
Тема “Дослідження і розробка малоемітансних структур фокусування накопичувачів - джерел синхротронного випромінювання”. Номер державної реєстрації 0197VO13852.
Проекти, що підтримувались Державним Фондом Фундаментальних Досліджень.
·
Проект № 2.5.1/71, шифр “Піон”, “Розробка фізичного обгрунтування і проекту прискорювально-нагромаджувального комплексу для наукових і прикладних досліджень”, номер державної реєстрації № 0100V003859.
·
Об'єднаний проект “Вивчення нелінійних ефектів динаміки частинок у нагромаджувальному кільці прискорювально-нагромаджувального комплексу, призначеного для наукових і прикладних досліджень ” (Теми: № 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МАГНІТНИХ ПОЛів ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ПРЕЦИЗІЙНИХ ПУЧКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТинок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок