Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИТЯЧА СУБКУЛЬТУРА ЯК ФАКТОР СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

ДИТЯЧА СУБКУЛЬТУРА ЯК ФАКТОР СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
ДИТЯЧА СУБКУЛЬТУРА ЯК ФАКТОР СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВАРЯНИЦЯ ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 37.013.42:373.3
ДИТЯЧА СУБКУЛЬТУРА ЯК ФАКТОР СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ
13.00.05 – соціальна педагогіка.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Черв’якова Наталія Іванівна, Луганський  національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти.
Офіційні опоненти : доктор педагогічних наук, старший
науковий співробітник 
Зверєва Ірина Дмитрівна, Міжнародна
благодійна організація “Кожній дитині ”,
головний консультант (м. Київ)
кандидат педагогічних наук, доцент
Печенко Інна Петрівна, Інститут
соціальної та мистецької освіти Уманського
державного педагогічного університету
імені П. Тичини, доцент кафедри соціальної
педагогіки та історії педагогіки.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі
Українки ( м. Луцьк), кафедра соціальної
педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 25 квітня 2006 г. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.29.053.01 при Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул.. Оборонна,2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул.. Оборонна,2).
Автореферат розісланий 25 березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Серед найважливіших напрямів реформування шкільної освіти завдання забезпечення умов соціального розвитку дітей і молоді, удосконалення соціокультурних механізмів трансляції культурних цінностей від покоління до покоління набуває сьогодні особливої гостроти та актуальності. У Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті це завдання визначено стратегічним.
Традиційна освіта, на жаль, не сприяє повною мірою формуванню в учнів соціалізованості як готовності до принципово нових економічних, соціально-політичних та духовних відносин. Орієнтація шкільної освіти на забезпечення повноцінного соціального розвитку вимагає урахування головних чинників соціалізації дітей на різних етапах шкільного життя, зокрема ролі такого могутнього чинника, як дитяча субкультура.
Останнім часом на державному та міжнародному рівнях відбувається зміцнення статусу дитинства в суспільстві, про що свідчить поява міжнародних документів про охорону дитинства, підвищення уваги до дитячої субкультури, дитячої творчості (Конвенція ООН про права дитини, Національна програма “Діти України” та Державні заходи щодо виконання Національної програми “Діти України” на період 2001-2005 років, Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті, Закони України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”, “Про охорону дитинства”).
Необхідність нового повороту в системі знання про дитину та дитинство, потреба в нових механізмах сприяння успішній соціалізації на початкових етапах життя зумовлені виникненням парадоксів і протиріч, характерних для ситуації взаємин дитинства й дорослого суспільства. Такими парадоксами-протиріччями, на нашу думку, є:
з одного боку, демократизація дитячого життя, юридичні свободи, зафіксовані в міжнародних, державних та інших документах; з іншого – обмеження (особливо у великих містах) простору дитячої життєдіяльності, фактичне позбавлення невід’ємного права дитини на гру, насамперед, традиційну для всіх культур – гру з однолітками;
цінність дітей і шлюбу, формування батьківських установок і особливого емоційного зв’язку з дитиною, життя родини “заради дітей” вступає в протиріччя із сучасним станом народжуваності, усвідомленої безшлюбності;
підвищення в останнє десятиліття рівня життя дитини й родини (збільшення споживання товарів і послуг, у тому числі й дитячих, підвищення життєвого комфорту, механізація побуту, кількість і якість дитячої індустрії розваг – книг, фільмів, іграшок для дітей та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИТЯЧА СУБКУЛЬТУРА ЯК ФАКТОР СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА В НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок