Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості інтерпретації невербальної поведінки особистості, яка здійснює протиправну діяльність

Психологічні особливості інтерпретації невербальної поведінки особистості, яка здійснює протиправну діяльність

Назва:
Психологічні особливості інтерпретації невербальної поведінки особистості, яка здійснює протиправну діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
імені БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Олексієнко Станіслав Борисович
УДК 159.922.6
Психологічні особливості інтерпретації
невербальної поведінки особистості,
яка здійснює протиправну діяльність
Спеціальність 19.00.09 – психологія праці в особливих умовах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Сафін Олександр Джамільович,
Національна академія Служби безпеки України,
кафедра психології, начальник кафедри
Офіційні опоненти
доктор психологічних наук, доцент Тімченко Олександр Володимирович, Національний університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, кафедра прикладної психології, доцент кафедри
кандидат психологічних наук Шимко Віталій Артурович, Апарат Голови Служби безпеки України, Служба зовнішніх зв’язків, консультант-експерт
Провідна установа – Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології особистості, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21 “ травня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький, вул. Шевченка,46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
Автореферат розісланий “ 20 ” квітня 2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент Ю. Сердюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Виникнувши спочатку в руслі філософської герменевтики, поняття інтерпретації проникає у логіку та методологію науки у літературознавстві, мистецтві і багатьох інших областях людського знання, культури, діяльності, у тому числі таку її сферу як правоохоронна діяльність.
У психології проблема вивчення інтерпретації набула актуальності як одна з ключових у зв’язку з дослідженнями в руслі соціальної перцепції, міжособистісного сприйняття, пізнання однією людиною іншої, пошуком стійких взаємозв’язків між зовнішніми проявами і внутрішніми станами (Б.Г.Ананьев, Г.М. Андрєєва, О.О. Бодальов, В.А. Лабунська, С.Д. Максименко, В.М. Панфьоров, Т.С. Яценко і ін.). Між тим, вона залишається поза межами спеціальних досліджень, що проводяться у правоохоронних органах держави.
Незважаючи на недостатнє теоретичне осмислення даного феномена, у наявності є факт введення самого поняття “інтерпретація” і пов’язаної з ним проблематики в русло психологічного і соціально-психологічного знання. При цьому слід зазначити різний ступінь обґрунтованості такого введення в коло вже усталених понять. “Наповнення” даного поняття виглядає, на наш погляд, достатньо суперечливо. Трактування інтерпретації, на думку одних авторів, прив’язано до філософсько-герменевтичних ідей (В.З. Демьянков, Н.В.Чепелєва), у інших - до соціально-перцептивного підходу (О.О.Бодальов, В.А. Лабунська, В.М.Панфьоров), у третіх - до розгляду в рамках комунікативних ідей чи ідей трансформаційної граматики (Т.М. Дрідзе, О.Р.Лурія, В.Ф. Петренко, Б.М. Майстрів і ін.). У деяких випадках поняття “інтерпретація”, “приписування”, “оцінка” вживаються синонімічно. У зв’язку з цим виникають труднощі у визначенні того кола явищ, що прийнято позначати терміном “інтерпретація” у предметному колі психології взагалі та психології праці в особливих умовах зокрема.
У руслі цих підходів інтерпретація вивчається досить глибоко, досліджуються її механізми і характеристики, звертається увага на взаємозв'язок зовнішніх характеристик об’єктів інтерпретації з їх внутрішніми, змістовними, сутнісними характеристиками, що приховані для безпосереднього сприйняття.
Як усяке соціально-психологічне явище інтерпретація може розглядатися і як процес, і як результат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: Психологічні особливості інтерпретації невербальної поведінки особистості, яка здійснює протиправну діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок