Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міф та національна ідея у творчості Василя Пачовського

Міф та національна ідея у творчості Василя Пачовського

Назва:
Міф та національна ідея у творчості Василя Пачовського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,17 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І.МЕЧНИКОВА
ХИЖНЯК Ірина Анатоліївна
УДК 821.161.2’2’343.001.1
Міф та національна ідея у творчості Василя Пачовського
Спеціальність 10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Мейзерська Тетяна Северинівна,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри українознавства і
культурології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Турган Ольга Дмитрівна
Запорізький гуманітарний університет (ЗІДМУ)
завідувач кафедри української філології.
кандидат філологічних наук, старший
науковий співробітник відділу теорії
літератури Інституту літератури
ім.Т.Г.Шевченка НАН України
Скупейко Лукаш Іванович
Провідна установа Київський національний університет
ім.Т.Г.Шевченка, кафедра історії української
літератури та шевченкознавства, м.Київ
Захист відбудеться “20“ травня 2004 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд.91.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Одеського національного університету ім.. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано “_16__”_квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Модернізм, що виник у кінці ХІХ - на початку ХХ ст., позначений строкатістю, химерністю, передчуттям кінця світу, пошуком нових символів, концентруванням образів, розвитком нової естетичної моделі світу, що базується на міфологічній символіці. “Міф з давніх часів був інтегральним елементом літератури. Давньогрецькі міфологічні сюжети функціонують у літературі більше двох тисячоліть, і нова історична ситуація породжує все нових Прометеїв, Едіпів, Орфеїв. Література звертається до міфу і використовує його як певну модель – модель ідеального, трагічного і комічного буття”1. Об’єднуючи в одне ціле розмаїтий, заплутаний світ модерних образів та символів, письменники прагнули в першу чергу проникнути в онтологічні проблеми людського буття, психологічно-екзистенційний світ особистості, намагалися показати візію майбутнього своєї держави. Міфологічні структури художнього мислення химерно поєднали у собі проблеми екзистенційні та соціально-історичні, психологічні та суто національні. Складний комплекс культурософського змісту органічно проникав у художній простір творів письменників-модерністів.
Актуальність теми. Тема міфу і історії на сьогодні є актуальною теоретичною проблемою, яка викликає науковий інтерес і є перспективною щодо дослідження української літератури, зокрема її класичної спадщини. Міфологічний аспект художнього осмислення явищ національної історії актуалізувався із застосуванням основних положень міфологічної (архетипної) критики, спираючись на яку літературознавці змогли по-новому інтерпретувати явища національного красного письменства, з’ясувати динаміку художніх форм через окреслення їх першооснов, культурних кодів, архетипів, міфологем. У цьому плані особливу увагу привертає українська поезія кінця ХІХ – початку ХХ ст., що відзначається посиленою міфологізацією. У площині згаданої проблеми залишається зовсім недослідженою творчість одного з визначних поетів-модерністів Василя Пачовського. Значний інтерес викликають його драматичні твори. Майже не досліджені на сьогодні, вони складають значну сторінку творчої спадщини письменника, без якої не можна уявити цілісного доробку автора.
Дебютувавши у 1901 році збіркою “Розсипані перли”, поет одразу потрапив під шквал як схвальної, так і нищівної критики. Дослідженням лірики В.Пачовського займалися свого часу І.Франко, А.Крушельницький, М.Євшан, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Міф та національна ідея у творчості Василя Пачовського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок