Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
САМАРУК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 372.8:51
ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль ? 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор Романишина Людмила Михайлівна, Національна академія Державної прикордонної служби України, професор кафедри педагогіки і психології, м. Хмельницький.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Сидоренко Віктор Костянтинович, Інститут професійно-технічної освіти АПН України, директор інституту;
кандидат педагогічних наук, доцент Іванченко Євгенія Анатоліївна,
Одеський інститут фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, кафедра вищої математики та інформаційних технологій, доцент.
Захист відбудеться 30 травня 2008 року о 12 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 25 квітня 2008 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради |
Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна наука й виробництв ставлять високі вимоги до змісту вищої освіти і, зокрема, економічної. Інтеграція України в європейський освітній простір та нові соціально-економічні умови зумовлюють високі вимоги до змісту підготовки фахівців економічного профілю. Досягнення високого ступеня професіоналізму випускників економічних закладів можливе лише за умови відповідної фундаментальної освіти. Для якісної підготовки фахівців економічного профілю необхідно підвищити рівень знань з математичних дисциплін, оскільки математика є основою фахової підготовки майбутніх економістів: вона сприяє розвитку логічного мислення, просторової уяви, алгоритмічної культури, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, обґрунтовувати твердження, моделювати економічні процеси та явища.
Результати аналізу теоретичних досліджень та емпіричного досвіду підготовки фахівців економічного профілю свідчать, що у системі професійної освіти існує низка нерозв’язаних суперечностей, зокрема між: математичними знаннями, яких набуває майбутній фахівець економічного профілю, та його вмінням застосовувати отримані знання в професійній діяльності; традиційними підходами до вивчення математичних дисциплін та сучасними вимогами до підготовки фахівця економічного фаху; необхідністю підвищити ступінь сформованості інтегрованих умінь у майбутніх економістів і відсутністю відповідного навчально-методичного забезпечення цього процесу тощо. Нині випускник ВНЗ економічного профілю володіє певною сукупністю знань та понять, однак не може системно мислити, аналізувати та оцінювати економічні чинники. Це не відповідає завданням, окресленим у Законі України “Про освіту” та Державній національній програмі “Освіта” (Україна XXI століття). Одним із шляхів розв’язання проблеми формування у студентів умінь самостійно розв’язувати виробничі питання із застосуванням знань з математики є інтеграція ? послідовна і повна реалізація органічного взаємозв’язку різних навчальних дисциплін. Інтеграцію у навчальному процесі досліджували такі вчені, як М. Берулава, О. Данилюк, І. Козловська, Д. Коломієць, П. Самійленко, А. Сергєєв та інші. Авторами доведено, що інтеграція в навчанні забезпечує формування цілісних, комплексних знань та вмінь, які сприяють усвідомленню майбутнім фахівцем глибинних взаємозв’язків структурних компонентів аналізованого явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ НА ОСНОВІ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок