Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З МЕРЕЖЕЮ ЗА ДОПОМОГОЮ МІЖФАЗНОГО ЕНЕРГООБМІНУ

ПОКРАЩЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З МЕРЕЖЕЮ ЗА ДОПОМОГОЮ МІЖФАЗНОГО ЕНЕРГООБМІНУ

Назва:
ПОКРАЩЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З МЕРЕЖЕЮ ЗА ДОПОМОГОЮ МІЖФАЗНОГО ЕНЕРГООБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
На правах рукопису
Сафронов Павло Сергійович
УДК 621.314.63
ПОКРАЩЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ
НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З МЕРЕЖЕЮ
ЗА ДОПОМОГОЮ МІЖФАЗНОГО ЕНЕРГООБМІНУ
Спеціальність 05.09.12 – напівпровідникові
перетворювачі електроенергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі електронних систем Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти та науки України, м. Алчевськ.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Паеранд Юрій Едуардович,
Донбаський державний технічний уні-вер-ситет,
завідувач кафедри електронних систем
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Денисюк Сергій Петрович,
Інститут електродинаміки Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник відділу моделювання електроенергетичних об’єктів, м. Київ
кандидат технічних наук, доцент
Ластовка Олександр Петрович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри промислової та біомедичної електроніки, м. Харків
Провідна установа | Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
кафедра промислової електроніки
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “6” квітня 2006 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.04 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул.. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “4” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осичев О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Напівпровідникові перетворювачі електроенергії за принципом своєї дії споживають електроенергію на основній частоті напруги мережі живлення та генерують її в мережу у вигляді вищих гармонік струму, що призводить до спотворення напруги. Отже, з ростом кількості електроенергії, параметри якої перетворюються за допомогою напівпровідникових перетворювачів зростає, актуальність поліпшення електромагнітної сумісності цих перетворювачів з мережею живлення.
Викривлення форми кривої напруги живлення є слідством несинусоїдальності струмів, що споживаються. Проблема генерування вищих гармонік перетворювачами має суттєве техніко-економічне значення при порівняній з мережею живлення потужністю електроустановки або сумарній потужності декількох силових перетворювачів електроенергії. Найбільш негативного впливу на електрообладнання завдають вищі гармоніки низьких порядків (третя, п’ята, сьома). Гармонічні складові більш високих порядків теж негативно впливають на різні види обладнання, що потрібно враховувати при забезпеченні можливості роботи електроустановок без завад та пошкоджень.
В енергетичному обладнанні, трансформаторах, реакторах небезпеку являє ефект підвищеного нагріву за рахунок впливу вищих гармонік. З ростом частоти та перетину проводів збільшуються втрати, обумовлені скін-ефектом, великих значень набувають втрати в сталі трансформаторів та електричних машин. Крім того, вищі гармоніки викликають збої у роботі цифрових систем обробки та передачі інформації, призводять до помилкової роботи контрольно-вимірювальної апаратури.
Отже, все вищезазначене підкреслює суттєвість та актуальність проблеми підвищення електромагнітної сумісності напівпровідникових перетворювачів електроенергії, які є найбільшим джерелом спотворення напруги у мережі живлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дослідження за темою дисертаційної роботи проводилися в рамках комплексної міжвузівської програми МОН України „Розробка, створення та забезпечення постійної експлуатації мережі лазерно-локаційних станцій спостережень штучних супутників Землі на території України для вирішення завдань з геофізики, геодезії, картографії, навігації, геології, екології та метеорології”(ДР № UA02000468Р, шифр 09.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОКРАЩЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ З МЕРЕЖЕЮ ЗА ДОПОМОГОЮ МІЖФАЗНОГО ЕНЕРГООБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок