Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концепція життєтворчості в естетиці та поетиці Олександра Довженка

Концепція життєтворчості в естетиці та поетиці Олександра Довженка

Назва:
Концепція життєтворчості в естетиці та поетиці Олександра Довженка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський державний університет
Іванова Наталія Іванівна
УДК 883:82.08+82.01
Концепція життєтворчості в естетиці та поетиці Олександра Довженка
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філологічної та культурологічної підготовки журналістів Дніпропетровського державного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Нарівська Валентина Данилівна,
завідувач кафедри філологічної та куль-
турологічної підготовки журналістів
Дніпропетровського державного універ-
ситету.
Офіційні опоненти -- доктор філологічних наук, професор
Наєнко Михайло Кузьмович,
Завідувач кафедри теорії літератури
та компаративістики, декан філологіч-
ного факультету Київського національ-
ного університету ім. Т.Шевченка.
-- кандидат філологічних наук, доцент
Хом’як Тамара Володимирівна,
завідувач кафедри українознавства
Запорізького державного університету.
Провідна установа -- кафедра літератури ХХ століття Одесь-
кого державного університету
ім. І.І. Мечникова.
Захист відбудеться 07 вересня 1999 року
О 10 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 08.051.12 при Дніпропетровському державному університеті (320025, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 805). З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету (м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий 05 серпня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена всезростаючою увагою літературознавців, мистецтвознавців, культурологів до творчої спадщини Олександра Довженка, зокрема до його авангардистських пошуків. Саме в цьому аспекті творчої діяльності видатного митця, за авторитетними судженнями, відбиваються не тільки знаменні історичні події часу, співвіднесеності людини й історії. В ньому – гостре відчуття прагнення митця осягнути синтез філософських, естетичних, літературних, кінематографічних тенденцій.
Інтерес до Довженка в літературно-мистецькому середовищі визначався здебільшого не тільки вагомим спадком письменника – історія становлення українського кіно, почасти світового кінематографу, української літератури, але і суб’єктивно-емоційним, негативно забарвленим сприйняттям постаті видатного митця з його філософсько-естетичною орієнтацією. Відтак поступово як у вітчизняних, так і в діаспорних дослідженнях О. Довженко постає хоч і не другорядною фігурою, та все ж такою, що переймається проблемами лише радянського мистецтва, соціалістичної романтики тощо (І.Кошелівець,Б.Берест,М.Царинник).
90-і роки в літературно-мистецькому житті – це роки великих розчарувань, оскільки безліч матеріалів, озвучених на радіо і телепередачах, опублікованих у газетах і журналах, були, на жаль, далекими від істини стосовно творчості й життєдіяльності О.Довженка, більше того -- названі інформації були щедро “здобрені” різного роду домислами, “сенсаціями”, зокрема щодо перебування письменника у Німеччині й Польщі та стосовно документальної основи його художніх фільмів (О.Фесенко, Р.Корогодський).
Проте, крім сенсацій, 90-і роки залишили дещицю матеріалів, але таких, що стали поштовхом до розробки нових підходів до творчого осмислення надбань видатного митця ХХ століття. До них передусім належать наукові розвідки, в яких акцентується роль Довженка у формуванні українського (Г.Вервес) і світового (A. Lauton) кіноавангардизму, форми його авангардистського та неоавангардистського естетизування11.
Вервес Г. Український авангардизм у контексті європейських маніфестів і програм // Слово і час. – 1992. -- № 12; Lauton A. The Futurist roots of Russian avant-garde cinema.// Reading in Russian modernism. To Honor V.F. Markov. M., Nayka, 1993; Нарівська В.Д. “Земля” Олександра Довженка в колнтексті артистично-ігрової стратегії // Проблеми сучасного літературознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Концепція життєтворчості в естетиці та поетиці Олександра Довженка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок