Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОНЯТТЯ ПСИХІЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ ПСИХОАНАЛІЗУ

ПОНЯТТЯ ПСИХІЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ ПСИХОАНАЛІЗУ

Назва:
ПОНЯТТЯ ПСИХІЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ ПСИХОАНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,31 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 130.1
РОМАНОВ ІГОР ЮРІЙОВИЧ
 
ПОНЯТТЯ ПСИХІЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ ПСИХОАНАЛІЗУ
Спеціальність 09.00.04 - філософська антропологія
та філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті,
Міністерство освіти України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Мамалуй Олександр Олександрович,
Харківський державний університет,
завідувач кафедрою філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Левчук Лариса Тимофіївна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедрою етики, естетики
та культурології
кандидат філософських наук, доцент
Прокопенко Володимир Володимирович,
Харківський університет внутрішніх справ
МВС України,
доцент кафедри філософії та політології
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН
України, відділ філософської антропології, м. Київ
Захист відбудеться 23.06. 1999 року
о 1700 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.051.06. при Харківському державному університеті
за адресою: 310077, Харків, майд. Свободи, 4, ауд. 3-83.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці ХДУ за адресою: 310077, Харків, майд. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 17.05. 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Старовойт В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
“Проблема розуміння психічної реальності посідає провідне місце в будь-якій психоаналітичній практиці та теорії”, – так починає статтю “Свідомість і тінь часу” відомий теоретик психоаналізу Джон Кафка. Можна з повним правом стверджувати, що сьогодні ця тема перебуває в центрі наукових та клінічних психоаналітичних дискусій. Крім того, поняття психічної реальності позначає межу метапсихологічної рефлексії та веде у царину власне філософської проблематики. Воно є не стільки психоаналітичною проблемою, скільки проблемою психоаналізу як такого: його наукового й культурного статусу, практичних і дослідницьких горизонтів. У такій якості поняття психічної реальності є темою нашого дослідження – як історично визначена й трансформована у психоаналітичному вченні умова можливості саме психоаналітичного дискурсу (у його науковій і терапевтичній модальностях).
Психіка (або психічне) є тим максимально загальним поняттям, яке дозволяє вивчати й порівнювати різноманітні проекти наукової психології у їх історичному розвитку (Л.С.Виготський). Але психологія не є виключно науковим заняттям. Вона не тільки не обмежується науковою метою, але й претендує на перегляд самої опозиції чистої й прикладної науки, що сягає до класичного природознавства. Як “практична наука” вона має справу не з науковими моделями, а з психічною реальністю повсякденного досвіду, який безпосередньо переживається. Цей досвід утворює історично відносний фундамент філософських тематизацій і наукових конструкцій психології. Він зазнає впливу різноманітних культурних детермінант, неперсоніфікованих або авторизованих впливів. До числа найбільш рефлексивних механізмів формування й трансформації такої психічної реальності належать різноманітні психологічні практики: від елліністичних мистецтв життя й християнської аскези до медичних способів поводження з божевіллям і месмерівського «магнетизму». Діючи у просторі життєвого світу, сучасна психологія перебуває в історичному ряді саме цієї європейської традиції.
А к т у а л ь н і с т ь т е м и . Одним із завдань дослідження є аналіз поля сучасних психологічних практик, що підпадають під визначення психотерапії у її широкому розумінні. Розгляд психотерапії у якості культурного феномена й особливого соціального досвіду західної цивілізації має велике значення для постсоціалістичних суспільств, які характеризуються майже повною відсутністю сучасних систем підготовки й контролю психотерапевтів та структурованої професійної спільноти. Входження України в європейський простір призводить до зіткнення з певними, вже усталеними способами вирішення людських проблем, які не завжди зрозумілі для сучасників і не завжди співвідносні з існуючими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОНЯТТЯ ПСИХІЧНОЇ РЕАЛЬНОСТІ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ ПСИХОАНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок