Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ТА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ТА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ТА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
СТАРОВОЙТЕНКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК: 370. 150
ВИХОВАННЯ
ПОЧУТТЯ ГУМОРУ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
ТА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників.
Науковий керівник: доктор педагогічний наук, професор
Підласий Іван Павлович.
Офіційні опоненти: |
доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович
завідувач лабораторії психології особистості Інституту психології АПН України ім. Г.С. Костюка
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Алєксєєнко Тетяна Федорівна
провідний науковий співробітник лабораторії сімейного виховання АПН України
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Житомир.
Захист відбудеться 26.12.2000р. о14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.28.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул.. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул.. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано 25.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Демократизація й гуманізація сучасного суспільства та виховного процесу в загальноосвітній школі зумовлюють актуальність проблеми залучення до арсеналу педагогічних засобів впливу на підростаючу особистість почуття гумору як природної основи позитивних емоцій і створення конструктивних міжособистісних взаємин. Актуальність дослідження виховання почуття гумору у старших дошкільників і молодших школярів зумовлена також концептуальними положеннями теорії особистісно-зорієнтованого виховання, які спрямовані на своєчасний інтелектуально-моральний розвиток дітей.
Проблема почуття гумору у вітчизняній і зарубіжній філософській та психолого-педагогічній науці досліджувалась у різних аспектах, зокрема, щодо природи і сутності почуття гумору, його зв’язку з світоглядними уявленнями (Арістотель, Р.Декарт, Ж Поль), з переживанням почуття радості (К.Ізард, Д.Моррил, Л.Саккетті, З.Фрейд), з відчуттям естетичного і естетичним ідеалом (Ш.Монтеск’є), з самовихованням почуттів (І.Кант), з інтелектуальною діяльністю (К.Ізард, Л.Фейєрбах, П.Якобсон), із здатністю помічати алогічність самої ситуації, що викликає негативні переживання (Н.Казинс, Г.Шварц), з соціальним аспектом (С.Меткалф, Ф.Ніцше), специфічною емоційною формою відображення дійсності (Ю.Борєв, О.Лук, Г.Шингаров), з природою сміху (М.Бахтін, А Бергсон, В.Пропп, Р.Садикова, Г.Спенсер), з розвитком комічного у дітей (Д.Ніколенко), з необхідністю зміни позиції вчителів і учнів, дорослих і дітей (Ш.Амонашвілі, І.Бех, І.Зязюн, Я.Коменський, О.Кононко, В.Леві, А.Макаренко, І.Підласий, С.Русова, Ж.Руссо, О.Савченко, В.Сухомлинський), з використанням гумору у навчально-виховному процесі (А.Макаренко, С.Русова, Ж.Руссо, В.Сухомлинський), з національними традиціями дотепності, кмітливості, оптимізму (О.Драгоманов, М.Стельмахович, К.Ушинський).
Близькими до даної проблеми можна вважати дослідження з формування у дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку позитивного сприймання довкілля і самого себе (С.Кулачківська, С.Ладивір, Т.Пироженко З.Плохій, Т.Поніманська), формування мовленнєвої культури та міжособистісного спілкування (А.Богуш, М.Лісіна), морального розвитку та організації ігрової діяльності (Л.Артемова, В.Котирло, Т.Маркова, Л.Проколієнко), розвитку мислення, пізнавальної активності та творчих здібностей (І.Волощук, Н.Бібік, Л.Масол, В.Паламарчук, Л.Шелестова), взаємостосунків батьків і дітей (Т.Алєксєєнко, О.Докукіна, Л.Повалій, В.Постовий), гуманістичного виховання (В.Білоусова, Б.Кобзар, А.Сиротенко, К.Чорна, О.Сухомлинська), превентивного виховання (Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ТА МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок