Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ПІДВАЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕОПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ

ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ПІДВАЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕОПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ПІДВАЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕОПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХИЛЬКО МАКСИМ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 140.8:[32+911](477)(09)
ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ПІДВАЛИНИ
УКРАЇНСЬКОЇ ГЕОПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ
09.00.12 - українознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень
при Президентові України,
завідувач відділу етнополітики
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Парахонський Борис Олександрович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки
Ради національної безпеки і оборони України,
завідувач відділу глобальної безпеки
та європейської інтеграції
кандидат філософських наук, доцент
Шульга Марина Андріївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
докторант філософського факультету
Провідна установа: -Інститут філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України, м.Київ
Захист відбудеться "05" жовтня 2004 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 при Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, а.108.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "03" вересня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Піскун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розриваючись між рухом на різних напрямках одночасно та не маючи стратегічного бачення свого майбутнього, Україна застигла між минулим і майбутнім, залишаючись на сьогодні чи не єдиною європейською державою, що так і не змогла зробити чіткий геополітичний вибір. Полярність та взаємовиключність різних підходів до вибору шляхів розвитку у внутрішній та зовнішній політиці, а головне - відсутність комплексного наукового обґрунтування тих чи інших стратегем розвитку призвели до геополітичної стагнації. Одна з найважливіших причин такої невизначеності - відсутність в Україні належної уваги до геополітичної науки, яка у провідних державах світу визначає обрання повномасштабної стратегії розвитку держави.
Дослідженням геополітичних факторів та розробкою геостратегій розвитку в розвинутих державах світу займаються провідні наукові установи, геополітики-науковці беруть безпосередню участь у розробці внутрішньої та зовнішньої політики своїх держав. У той же час, в Україні геополітика й досі не знайшла належного місця в системі наукового знання. Користуючись старими стереотипами, її дослідження зводять лише до міжнародних відносин або політичної географії, штучно звужуючи сферу досліджень цієї науки та унеможливлюючи її повноцінне існування. При цьому, класика української геополітичної спадщини досліджується настільки епізодично, що більшість взагалі не підозрює про те, що українська геополітична думка не лише існувала, але й розвивалася одночасно зі світовою, а часом і випереджала її. Як і в усьому світі, українські мислителі здавна займалися пошуком взаємозв'язків між оточуючим світом і життям людини, суспільства, держави. Причому, геополітичні підходи українських мислителів завжди мали ряд характерних особливостей, які дозволяють говорити про існування певних філософсько-світоглядних підвалин української геополітичної традиції, пронесеної через віки.
Сьогодні, коли Україна намагається знайти свій шлях розвитку, належне місце у світі, надзвичайно актуальним є розвиток її геополітичної науки - саме як науки, а не як набору ідеологічних доктрин. З нагальною потребою відродження української геополітики, як науки, яка здатна і повинна дати відповіді на ключові питання щодо подальшого розвитку України як незалежної держави, її внутрішнього і зовнішнього змісту, надзвичайно важливо дослідити українську геополітичну традицію, її філософсько-світоглядні підвалини та характерні риси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ПІДВАЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ ГЕОПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок