Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАКРОМОДЕЛІ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ ІЗ НЕПЕРІОДИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

МАКРОМОДЕЛІ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ ІЗ НЕПЕРІОДИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

Назва:
МАКРОМОДЕЛІ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ ІЗ НЕПЕРІОДИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,11 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний університет “Львівська політехніка”
Олива Олег Васильович
УДК 519.872+621.373.1
МАКРОМОДЕЛІ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ
ІЗ НЕПЕРІОДИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені
Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Матвійчук Ярослав Миколайович,
професор кафедри теоретичної радіотехніки
та радіовимірювань Національного університету
“Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Стахів Петро Григорович,
завідувач кафедри теоретичної та загальної
електротехніки Національного університету
“Львівська політехніка”;
доктор технічних наук, професор
Дивак Микола Петрович,
завідувач кафедри комп’ютерних наук
Тернопільського державного економічного університету
Провідна установа – Інститут проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є. Пухова НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “30” червня 2005 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12, 218 ауд. 11 корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий “30” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Федасюк Д.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значне методологічне і практичне значення має моделювання реальних електричних та електронних систем. Серед відомих методів моделювання вирізняється математичне моделювання, яке полягає в побудові математичної моделі за заданими множинами вхідних і вихідних сигналів об’єкта. Математична модель повинна відтворювати із заданою точністю вихідні сигнали як еквівалентні реакції на відповідні вхідні.
Відомі підходи до розв’язку цієї проблеми можна об’єднати у дві великі групи: аналітичні та числові. Аналітичні підходи, що базуються на апріорній інформації щодо детальної структури математичної моделі, загалом не забезпечують розв’язку проблеми, хоча для окремих задач існують досконалі математичні моделі. Числові підходи базуються на загальних структурах математичних моделей для широкого класу об’єктів і методах оптимального синтезу параметрів структур на основі множин вхідних і вихідних сигналів. Розробки числових підходів далекі від цілковитого завершення. Необхідні дослідження як загальних структур математичних моделей, так і методів параметричного синтезу цих структур. Значні труднощі спричинені некоректністю числової постановки задачі ідентифікації математичних моделей нелінійних динамічних систем із неперіодичними процесами. Отже, необхідні розробки методів регуляризації цієї задачі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика роботи пов’язана з одним із науково дослідних напрямів кафедри радіофізики Львівського національного університету імені Івана Франка. Наведені у дисертаційній роботі результати знайшли відображення та використовувалися при виконанні держбюджетних робіт: “Синтез автоколивних і неавтономних систем, що відтворюють задані форми коливань”, номер держреєстрації 0100U001418; “Розробка методів та програм дослідження складних нелінійних та параметричних систем”, номер держреєстрації 0103U001938. В рамках цих тем розроблений комбінований метод регуляризації процедури ідентифікації нелінійних динамічних систем; синтезовані нові макромоделі перервного генератора у формі автономної системи диференціальних рівнянь третього порядку та неавтономної системи другого порядку.
Мета й задачі досліджень. Метою дисертаційної роботи є розвиток регуляризованих числових методів ідентифікації макромоделей динамічних систем у вигляді системи диференціальних рівнянь за відомим входом і виходом (метод “чорної скриньки”); синтез нових макромоделей перервних генераторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МАКРОМОДЕЛІ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ ІЗ НЕПЕРІОДИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок