Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙТРОННІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ РІДИННОЇ СИСТЕМИ ВОДА – ФУЛЕРЕН С60

НЕЙТРОННІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ РІДИННОЇ СИСТЕМИ ВОДА – ФУЛЕРЕН С60

Назва:
НЕЙТРОННІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ РІДИННОЇ СИСТЕМИ ВОДА – ФУЛЕРЕН С60
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Хохряков Артем Олексійович
УДК 538.971
НЕЙТРОННІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ
РІДИННОЇ СИСТЕМИ ВОДА – ФУЛЕРЕН С60
Спеціальність 01.04.14 – теплофізика і молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Наукові керівники: академік НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
БУЛАВІН Леонід Анатолійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, завідувач кафедри молекулярної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
АКСЬОНОВ Віктор Лазарович,
Об’єднаний інститут ядерних досліджень, м. Дубна, Росія.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
старший науковий співробітник
КЛЕПКО Валерій Володимирович,
завідувач відділом фізики полімерів Інституту хімії
високомолекулярних сполук НАН України, м. Київ;
доктор фізико-математичних наук, професор
Куницький Юрій Анатолійович,
завідувач відділом наноструктурних матеріалів
Технічного центру НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “_11_” __вересня_ 2007 р. о___год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 03022, м. Київ, пр. Глушкова 2, корп. 1, фізичний факультет, ауд. 500.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “7” _серпня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.26.001.08,
кандидат фізико-математичних наук Свечнікова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Предметом молекулярної фізики є вивчення структури та міжмолекулярної взаємодії в різних агрегатних станах, в тому числі і в рідинних системах. Останнім часом рідинні системи, в які входять розчини, колоїдні системи, рідкі кристали, збагачені новим типом рідинних систем на основі фулеренів.
Фулерени – вуглецеві кластери з парною, більшою за 20, кількістю атомів вуглецю, що утворюють три зв’язки одне з одним. Молекула C60 характеризується найбільш високою серед фулеренів симетрією і найбільшою стабільністю. Кожний атом вуглецю у молекулі розташований у вершинах двох гексагонів і одного пентагона. Фулерени практично нерозчинні у полярних розчинниках типу спиртів, ацетоні, тетрагідрофурані, малорозчинні у нормальних алканах (пентан, гексан, декан). Поведінка фулеренів у розчинах носить складний характер.
Біологічна активність фулеренів [1] була виявлена незабаром після їх відкриття. Але до певного часу існувала лише можливість поміщення фулерена у воду нерівноважними засобами: розчинення за рахунок утворення комплексів «гість – хазяїн», хімічна модифікація з приєднанням гідрофільних молекул.
Особливий інтерес викликають стабільні у часі колоїдні розчини С60 у воді, отримані без сторонніх стабілізаторів для використання їх у біології та медицині [2, 3]. Складність досліджень у цьому напрямку полягає у тому, що фулерени, будучи виключно вуглецевими молекулами, гідрофобні за своєю природою і практично не здатні безпосередньо, молекулярно розчинятися у воді. Проте, молекули фулеренів є сильними окислювачами, оскільки мають високу електронегативність та здатні приєднувати до себе до шести вільних електронів. У дисертації виконуються структурні дослідження, приводиться підтвердження можливості формування рідинної системи вода-фулерен С60 та причини її стійкості.
Інтерес до рідинної системи вода-фулерен С60 має як фундаментальний, так і прикладний характер. Дана робота присвячена вивченню структури агрегатів, які формуються у даній системі у процесі її приготування, що може дати важливу інформацію про взаємодію гідрофобної молекули фулерена з водою. Дослідження молекулярного стану молекул С60, причини стабілізації у таких розчинах, також важливі для розуміння природи такої рідинної системи при її використанні у біомедичних методах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕЙТРОННІ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ РІДИННОЇ СИСТЕМИ ВОДА – ФУЛЕРЕН С60

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок