Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ НА БУКОВИНІ (друга половина ХIХ – 30-і роки ХХ ст. )

РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ НА БУКОВИНІ (друга половина ХIХ – 30-і роки ХХ ст. )

Назва:
РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ НА БУКОВИНІ (друга половина ХIХ – 30-і роки ХХ ст. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ХІЛЬКО ІГОР ОЛЕГОВИЧ
УДК 37(477.85)(09)
РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ НА БУКОВИНІ
(друга половина ХIХ – 30-і роки ХХ ст. )
Спеціальність 13. 00. 01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Чернівецькому національному університеті імені
Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Завгородня Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, доцент
Шмагало Ростислав Тарасович,
Львівська національна академія мистецтв,
декан факультету теорії та історії мистецтва
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дизайну
Шпільчак Володимир Антонович,
Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Захист відбудеться “12” грудня 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий “ 8 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Н. Р. Кирста
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток системи художньої освіти в Україні, її реформування мають стати однією з основ національного відродження, становлення державності та інтеграції держави у європейський економічний та культурний простір.
Шляхи реалізації завдань, визначених державною національною програмою “Освіта”(Україна ХХI століття) передбачають оновлення змісту освіти, який повинен стати основою виховання громадян України. Задля оцінки сучасного стану художньої освіти і виявлення тенденцій її розвитку важливим є ретроспективний аналіз етапів становлення та еволюції художньої освіти на Буковині у період другої половини ХIХ-30-х років ХХ століття. Критичний аналіз допоможе уникнути помилок і прорахунків, а відтак максимально використати кращі надбання минулого та інтегрувати їх у сучасну цілісну систему неперервної освіти відповідно до вимог Національної доктрини розвитку освіти України ХХI століття (формування в молоді особистісних рис громадян української держави, розвиток духовності, моральної та художньо-естетичної культури).
У когорті класиків українського образотворчого мистецтва другої половини ХIХ–початку ХХ століття М.Бойчука, Ф.Кричевського, О.Мурашка, О.Новаківського, І.Труша належне місце займають художники-педагоги з Буковини Є.Бучевський, М.Івасюк, А.Кохановька, Є.Ліпецький, Е.Максимович.
Проблемі вивчення системи художньої освіти в Україні у збереженні національної освіти присвячені праці В.Креміня, О.Сухомлинської, М.Ярмаченка та ін. Обґрунтування системи естетичного виховання в контексті духовно-культурного розвитку індивіда знайшло своє відображення в дослідженнях Є.Антоновича, В.Бутенка, Л.Гарбузенка, питання теорії і методики образотворчого мистецтва - М.Резніченка, М.Ростовцева, О.Рудницької, С.Свид, В.Шпільчака, О.Яшухіна. Історія розвитку художньої освіти, художньо-естетичного виховання, еволюція форм і методів навчання образотворчого мистецтва, педагогічна спадщина українських мистецьких шкіл висвітлена у працях І.Зязюна, Л.Масол, І.Небесника, О.Рудницької, І.Попика, Р.Шмагала та ін.
Окремі аспекти становлення української освіти на Буковині розкрито в працях з історії краю (Т.Бриндзан, О.Добржанський, А.Жуковський, Д.Квітковський, В.Курило, М.Ліщенко, Г.Піддубний, О.Романець, М.Семчишин та ін.); низку досліджень присвячено вивченню історії українського шкільництва, діяльності освітніх товариств та організацій на Буковині впродовж ХVIII–ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ НА БУКОВИНІ (друга половина ХIХ – 30-і роки ХХ ст. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок